Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Nejlepší literární upíři

Renca2
Zaslal: po Bře 16, 2009 8:37 am Citovat
Vlkodlačice
Když jsem se výše zmínila o Jenny Nowak, jejího Vlada Draculu považuju za nejlepšího literárního upíra. Její knihy v?bec mám moc ráda, i když t?eba Lo? v písku se mi ?etla docela obtížn?, hlavn? ten za?átek.

O víkendu jsem do?etla její zatím poslední knihu Pozdní host, která ?asov? spadá mezi Vl?í píse? a Rozesmátou smrt.
Tahle kniha není tak ani o p?íb?hu, ale spíše o emocích. P?išlo mi to hodn? smutné, plné vzpomínek, a tak jsem ob?as zatla?ovala slzy. Jenny to umí tak hezky napsat. Jsem bre?ela i u Vl?í písn?, ale tam aspo? zpo?átku zažíval Vlad n?jaké št?stí, ale tady skoro žádné š?astné okamžiky nejsou.

Více ke knize na stránkách autorky:
http://jennynowak.cz/main_data/tvorba/pozdni_host.htm

Zaslal: po Bře 16, 2009 11:47 am Citovat
Já ji nikdy ne?etl, zakusim.. Wink
Renca2
Zaslal: po Bře 16, 2009 5:01 pm Citovat
Vlkodlačice
Pokud za?neš sérií, tak doporu?uju ?íst díly tak, jak jdou ?asov? za sebou, tedy nejd?ív Dra?í krev. Jenny to psala zp?eházen?.
Mám ráda i dvoudílnou "egyptskou" sérii Smrt šakalího boha a Plá? prokletého krále.
A taky samoz?ejm? skv?lá je Jiná rasa ze st?edov?kých ?elákovic.

Vlastn? jsem od Jenny ?etla vše krom? ?arod?jky po ?esku.

Všimli jste si, že ve všech knihách se autorka drží své p?edstavy o upírech, tzn. ve všech knihách pro n? platí stejná pravidla? A taky zajímavé je to její "kastování" upír?, podle toho, jak "vznikli": prasta?í (vznešení), posedlí, p?em?n?ní, narození. Možná ješt? další, te? si nevzpomenu. Confused

Zaslal: út Bře 17, 2009 8:47 am Citovat
Hele klidni hormon.. já zase tolik ?asu nemám aby ?etl celou její bibliografii..
Razz
Pokusi se p?elouskat prví t?i a uvidí se.. Wink
Renca2
Zaslal: út Bře 17, 2009 10:35 am Citovat
Vlkodlačice
Very Happy To bylo jen doporu?ení, abys neza?al n?kde uprost?ed série Very Happy

Zaslal: út Bře 17, 2009 10:42 am Citovat
Ne já jen, že mi toho nasejpáš do hlavymoc a moc..
Laughing Razz Wink
Renca2
Zaslal: út Bře 17, 2009 11:05 am Citovat
Vlkodlačice
Se snažím Laughing

Zaslal: st Bře 25, 2009 11:03 am Citovat
O co..
Laughing Razz Wink
Renca2
Zaslal: st Bře 25, 2009 12:04 pm Citovat
Vlkodlačice
P?esv?d?ovat lidi, aby ?etli to, co já, aby pak bylo s kým o t?ch knihách diskutovat. To je p?ece jasné, ne Question Laughing

Zaslal: st Bře 25, 2009 1:45 pm Citovat
Jo ták..
Co ?ikáš na Mariuse?!
Cool
Renca2
Zaslal: st Bře 25, 2009 4:22 pm Citovat
Vlkodlačice
Z Kronik jsem ?etla pouze Interview, tak nem?žu soudit.
Lestata v AJ mám roze?teného, ale pochybuju, že se k tomu n?kdy vrátím.
Nesedí mi styl vypráv?ní Anne Rice, takže bych se k tomu vrátila jen v tom p?ípad?, že by to n?kdy vyšlo ?esky. A stále marn? sháním Upír s tvá?í and?la. Sad

Zaslal: so Črc 18, 2009 9:22 pm Citovat
Vlkodlačice
Koupila jsem Upír s tvá?í and?la od Magiere (mockrát díky Very Happy ) a p?e?etla.
Líbila se mi víc ta první p?lka, kdy žil Armand s Mariem. Ta druhá byla plná vizí o Kristu, nebi a peklu, což m? hrozn? nudilo.

citace:
Co ?ikáš na Mariuse?!

SPOILER! N?jak jsem nepochopila, pro? nevyhledal Armanda d?ív (po tom požáru). A docela mi vadilo, že provedl tu záv?re?nou prom?nu bez Armandova v?domí. Když už to cht?l ud?lat, tak mohl po?kat aspo? u Benjiho, až dosp?je.
Když bych m?la srovnat "Anniny" upíry, tak mé po?adí oblíbenosti: Armand, Marius, Lestat, Louis. Ostatní m? neoslovili tak, abych mohla zvažovat jejich charaktery.

Zaslal: út Srp 11, 2009 11:15 pm Citovat
Upírka
SPOILER!!! NO?NÍ KLUB

Uhm... "Ne, tašti?ku ne" m? ješt? straší ve snech. Tohle bylo opravdu jedno z n?jhorších, co mohl ud?lat... Hned na za?átku mi takhle odd?lat Klárku a pak Mazlíka... Z celé své duše jsem nesnášela Agony a V-and-W (trochu zlomysln? jsem je nazvala Voskovec s Werichem). Za dobrý konec Kristýny jsem byla neuv??iteln? ráda... K Denise jsem cítila velké nesympatie -sloužit Lovc?m... csss...

Takže mým oblábeným upírem se stává Tobiáš, v záv?su Drákula a nakonec úplný opak Tobiáše a sice Edward Cullen.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Přidat nové téma

Přejdi na: