Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Nejlepší literární upíři

Sharp
Zaslal: ne Bře 02, 2008 11:56 pm Citovat
Upír
Z?ejm? poprvé jsem se s upírskou tématikou setkal v knihách Jenny Nowak, kde m? krom? skv?lého po?tení a vynikajícího p?íb?hu zaujal i p?ístup k upí?í bytosti nikoli jen jako d?sivému monstru, ale jako k temnému hrdinovi, stravovanému silnými a ?asto rozporuplnými pocity a hledajícímu své místo v nep?átelském sv?t?.
Z mého pohledu se z našich autor? s upírskou tématikou nejlépe vypo?ádal Ji?í Kulhánek ve Vládcích strachu a zejména ve dvoudílném No?ním klubu. Krom? p?ízna?ného suchého humoru a strhujícího d?je zde Kulhánek nabízí sv?j pom?rn? detailn? popsaný sv?t upír?, který je inspirován klasickými legendami, ale sou?asn? p?idává nové zajímavé nápady a podn?ty. Ur?it? doporu?uju (sám jsem se ješt? nerozhodl jestli bych dal p?ednost rybí, nebo slepi?í Smile. Jen na okraj - p?ijdou chvíle, kdy budete autora z duše nenávid?t, protože se se svými hrdiny zrovna nemazlí (Ne, tašti?ku ne! ), ale v??te, že ono už to n?jak dopadne (keep faith Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Magiere
Zaslal: po Bře 03, 2008 9:10 am Citovat
Upírka
Heh, moc p?kné - vrátilo m? to o pár let dozadu, kdy jsem Kulhu ?etla poprvé. (Ne, tašti?ku ne!) Laughing Když nepo?ítám relativn? nedávno vydané Stroncium, ale to není o upírech...

Jsem ale v silném pokušení sjet jeho knihy znova, kdyby se mi jen dostával ?as. Crying or Very sad Te? po mn? p?evzal štafetu brácha a všechny Kulhánky p?e?etl v rekordním ?ase dvou týdn? (v?etn? Cest krve, které louskal z displaye mobilu - budiž mu za to p?iznána ?est).

A jestli rybí nebo slepi?í? To je p?ímo Hamletovská otázka! Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger ICQ
Sharp
Zaslal: po Bře 03, 2008 5:39 pm Citovat
Upír
Kulhánek je p?ímo nebezpe?nej - jsem v?era za?al listovat, který že úryvek bych mohl citovat a ?etl jsem a ?etl - no a v p?l osmý ráno jsem to do?etl Very Happy

Jsem ted velmi zv?davý na tu Petru Neomillnerovou - Sladká jako krev. Prý je to výborný...

Magiere
Zaslal: po Bře 03, 2008 7:58 pm Citovat
Upírka
Nedávno jsem m?la stejnej problém. Brácha si na st?l rozložil Divoké a zlé, že si ud?lá výtah do ?tená?ského deníku. Já jsem šla kolem, hodila na to ?o?ky a odešla po hodin?. Patejl rulezzz. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger ICQ
Magiere
Zaslal: po Bře 03, 2008 8:00 pm Citovat
Upírka
Jop, Pet?inu knížku jsem si koupila, ale ješt? jsem se k ní nedostala a do maturity ani nedostanu. Crying or Very sad
Bodkin
Zaslal: po Bře 03, 2008 10:18 pm Citovat
Vlkodlak
Já za?al klasikou - Drákulou od Stokera. Co se kulhánka tý?e, má nechu? k n?mu je známá, že Magiere? Very Happy

"Go ahead, make my day."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Magiere
Zaslal: út Bře 04, 2008 1:22 pm Citovat
Upírka
Nechu?, která t? vyto?ila tak, že jsi ho za?al parodovat/napodobovat...jasn?! Twisted Evil

Ty žes ?etl klasického Draculu? To jsou mi v?ci, kdo by to do tebe ?ekl. Wink I když jak nad tím p?emýšlím...vzhledem k tomu, že nemáš rád upíry a Dracula to projede...jo, už tomu v??ím. Laughing
Bodkin
Zaslal: út Bře 04, 2008 1:28 pm Citovat
Vlkodlak
Tak to pozor! Já Lovce napsal mnohem d?íve, než jsem zjistil že n?jaký kulhánek existuje, takže to je mé vlastní, nikoliv napodobenina/parodie, i když se to tak nejspíše jeví. Smile

Jist? že jsem ?etl klasického Dráculu. Rozhodn? je to nejlepší upí?í kniha, i když ty další, které mám doma také nejsou špatné.

"Go ahead, make my day."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Magiere
Zaslal: út Bře 04, 2008 3:54 pm Citovat
Upírka
Jo? A jaké další upírské knížky máš doma? Jsem zv?davá... Twisted Evil
Stanislav
Zaslal: st Bře 05, 2008 8:12 pm Citovat
Prosímvás, já nejsem žádné o?ezávátko, ale na scén? s tašti?kou mi opravdu nep?ijde nic k smíchu. Na druhou stranu Kulhánka zbož?uji, hlavn? povídku Instant. Mohl by mi n?kdo n?co temného Wink doporu?it?
Magiere
Zaslal: st Bře 05, 2008 8:24 pm Citovat
Upírka
Zkus klasického Draculu Brama Stokera. Wink
Bodkin
Zaslal: čt Bře 06, 2008 1:46 am Citovat
Vlkodlak
Nebo klidn? i Drachenfelse od Yeovila - je to sice ze sv?ta Warhammeru, ale snadno se to ztratí. Tady.

Jen to není upírský román, by? je hlavní hrdinka upírka. Zato je to temné, je to psycho a je to vynikající. A t?žko sehnatelné Very Happy

"Go ahead, make my day."
Bonesa
Zaslal: čt Čer 05, 2008 6:26 pm Citovat
Člověk
No..stejn? bez konkuren?í je Anne Rice..to je prost? borka.
Magiere
Zaslal: čt Čer 05, 2008 6:38 pm Citovat
Upírka
Jen škoda, že ji ?eští nakladatelé úpln? p?ehlížejí. Evil or Very Mad Od celosv?tov? slavné autorky vydají dv? knížky a to ješt? ta první spíš taková brožurka s nep?kným obalem, ale pod?adné fantasy série s mnoha svazky klidn? vydávají. Chjo. Crying or Very sad

Zaslal: čt Čer 05, 2008 6:46 pm Citovat
Člověk
P?esn?..ale tak to se stává ?asto. Jestli znáte seriál Bones (a sem si jistá že p?íznivci angela jo) tak autorka ,podle který je to napsaný, je ve sv?t? jedna z nejprodávan?jších autorek a jednu dobu se dali sehnat její knížky jenom v Levných knihách. A od Anne tady vyšla ešt? sága Hodina ?arod?jnic..i když neni o upírech. Ta byla taky dost dobrá...

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: