Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Copak čtete/dočetli jste/doporučujete?

Drakony
Zaslal: pá Bře 16, 2012 2:24 pm Citovat
Dračí vládce
Pred mesiacom som sa konečne dostal ku Vyhlídkam na věčnost od Kulhánka a nezbehli ani dva dni, mal som to prelúskané. Príbeh dobrý, zaujímavý, nový; kombinuje všetky moje obľúbené témy, iba záver bol taký nijaký. Celkovo ale hodnotím kladne.

Zaslal: út Bře 20, 2012 6:41 pm Citovat
Vlkodlačice
Renča napsal:
no a já čtu několika cenami ověnčenou Knihu posledního soudu, která brzy vyjde v Tritonu.
http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=1682

příběh zajímavý, ale autorka se strašně vyžívá v detailních popisech, takže se to docela táhne

dočteno, poslední třetina už byla zběsilá jízda, a jak by řekl jeden z hrdinů příběhu "apokalyptický"
příběh a atmosféra, na kterou se nazapomíná
kdo nechce jen odpočinkovou četbu, tak doporučuju

Zaslal: st Bře 21, 2012 9:16 am Citovat
Vlkodlak
Před nedávnem jsem dočetla Stephena Kinga - Prokletí Salemu.
Možná tu o tom někdo psal, mě to ze začátku nechytlo, ale jak je u Kinga obvyklé pomalým stupňováním napětí si mě získal.
Knihu jsem přečetla na druhý dech a dlouhou jsem nechodila mou oblíbenou lesní zkratkou Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erwien
Zaslal: st Bře 21, 2012 10:05 am Citovat
Upírka
Ta knížka mi už dlouho leží v poličce a nějak se k ní nemužu dokopat Very Happy hmm, až bude čas tak se pro ní natáhnu Very Happy

Zaslal: čt Bře 22, 2012 9:47 am Citovat
Čarodějka
Znáte někdo sérii Alien Huntress od Geny Showalter?

Zaslal: pá Bře 23, 2012 8:57 am Citovat
Vlkodlak
Axia napsal:
Znáte někdo sérii Alien Huntress od Geny Showalter?

Tak to neznám, ale někde v "šuplíku" mám její Lords of the Underworld a Atlantis.

Zaslal: čt Dub 12, 2012 2:21 pm Citovat
Vlkodlačice
Tak už čtu tu Alien Huntress, a je to velice chytlavě psáno. Nejdřív jsem myslela, že to bude UF, ale je to mix UF a PR.

Je to hodně o detektivní práci, daleko víc než jiné paranormálky, navíc to má v prvním díle silnou hlavní hrdinku, která by podle mne klidně udržela celou sérii, ale autorka v druhém díle už píše o někom jiném, jen je to ze stejného světa.

Od třetího dílu jsou to prý ještě víc romance a mění se vyprávění na 3. osobu (v 1. a 2. díle je vyprávění v 1.osobě), ale zatím čtu dvojku.

Autorka píše hodně dobře, takže se nebráním zkusit i její jiné série.

Zaslal: út Dub 24, 2012 10:20 am Citovat
Vlkodlačice
Já u Kinga možná už konečně dočtu Nezbytné věci a pak musím dočíst Nespavost, ta byla hrubá už od začátku, ale patří k těm jeho kouskům, do kterých se dá rychleji ponořit...Smile Salem se u mě chytal pomalu, ale třeba takový Řbitov bych nejradši ani nedočetla...>.<

Zaslal: st Dub 25, 2012 3:31 pm Citovat
Queen of light
já se ted prokousávám Lukjaněnkovýma hlídkama.

Internet: "Beze mě jste v prdeli."
Elektřina: "tak se uklidníme jo?!"
Lovelka-Draenei mage-Endless Agony
Lovelka - Elven Archmage - Czech 44/51lvl
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger ICQ
Renca2
Zaslal: st Dub 25, 2012 3:44 pm Citovat
Vlkodlačice
To je taky můj velký rest, první díl mám doma koupený už hodně dlouho a pořád se tak nějak k němu nemůžu dokopat. Až podle dojmů z něj bych uvažovala o nákupu dalších dílů.

V květnu mají vyjít v Argu dotisky Temné a Denní hlídky, kdyby někdo sháněl.

Zaslal: st Dub 25, 2012 3:50 pm Citovat
Čarodějka
Axia napsal:
Kniha od Laini Taylor u nás vyjde v překladu v květnu pod názvem Kost přání.

Tak ne, nakonec to vydají pod originálem Dcera kostí a dýmu. Knižní klub.

Zaslal: čt Kvě 03, 2012 1:47 pm Citovat
Vlkodlačice
O víkendu jsem se konečně dostala k románu Katky Petrusové Nebezpečná láska - a bylo to skvělé. Takže díky za tip, Ax Smile

Podle názvu a obálky jsem čekala klasickou romanci, což není, hlavně ten začátek je spíš vážný, hrdinové přes dvacet, ale podle jejich jednání a chování by mohli být i starší, a v druhé půlce se to správně rozjíždí. Jsem se od toho nemohla odtrhnout.
V příběhu by šlo sice víc napínat, zkusit milostný trojúhelník, víc to zamotat s hrdinčiným expřítelem atd., ale Káča už napsala pokračování, takže to prostě vedla jinudy, než jsem předpokládala.

Katka má pěkný už jakoby vypsaný styl, věty nedrhnou, hodně dobře se to čte.

Takže doporučuju Smile A pro jednou to není fantastika.

http://www.fragment.cz/nabidka/beletrie-pro-dospele/romany-povidky-novely/krimi-detektivky/detektivky-a-dobrodruzne-cteni/nebezpecna-laska-s209045223

Zaslal: čt Kvě 03, 2012 8:58 pm Citovat
Čarodějka
Jsem ráda, že se líbí. Na Světě knihy se budeš moct seznámit s autorkou i osobně Smile
Mimochodem, Kačka dostala nabídku na vydání dalšího svého románu, který také vycházel na Bez-hranic pod názvem Vzlétnout. Info, zda se dočkáme také příběhu Roberta v knižní podobě, by mělo být do týdne.

Zaslal: pá Kvě 04, 2012 8:46 am Citovat
Upír
Tak jsem se zase po dlouhý době dostal ke knížce co mě zaujala ...
A přečet sem si Dhampira ...

Stručně bych se k tomu vyjádřil asi jako k zatraceně dobře napsaný slohovce ... bo sem se celou dobu čtení nemoh zbavit pocitu, že celej příběh knížky vymyslel autor během necelý hodiny ... a pak ho jen natáhnul na dýlku knížky.
A o to víc je fascinující, jak kě ta knížka pohltila, bo se to četlo opravdu fantasticky. Smile

Jediný dvě věci co mi šli hrubě proti srsti bylo vkládání popisů scenérie tam kde nemělo co dělat (na přesnou citaci si nevzpomínám, ale několikrát tam během souboje popisoval co maj protivníci na sobě, nebo jak to vypadá okolo nich) ... a co bylo mnohem horší, opakující se popisy postav. To na mě skoro působilo dojmem, že měl autor popis každý postavy ve vedlejším souboru a vždycky, když se postava oběvila na scéně, tak ho mechanicky zkopíroval do textu.
Ale abych jen nekritizoval, děj má poměrně slušnej spád, nenudí, děj bych označil za takovej lepší průměr ... což rozhodně neni špatný, a co mě na knížce potěšilo nejvíc bylo, že si autor dal tu práci, aby zaonačil hlavní dějový zvraty jako souhru fakt blbejch náhod, která vyústila v danou situaci.
A co je největší paradox? Fakt, že skutečnou šťávu tomuhle příběhu dodal až epilog, díky němuž se vážně nemůžu dočkat, až se mi do pařátů dostane další díl. Very Happy

Máte-li stále všechny končetiny na svém místě ... asi se mu líbíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Renca2
Zaslal: pá Kvě 04, 2012 1:53 pm Citovat
Vlkodlačice
Předpokládám, že myslíš Dhampira ze série Vznešení mrtví?

Mně se to ze začátku líbilo, dotáhla jsem to asi až k 5. dílu, ale přišlo mi, že čím dál víc autoři nechávali rozvázané konce a po čase jsem se začala ztrácet...

FantomPrint letos chystá vydat ze série další knihu In Shade and Shadow

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 35 z 37
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: