Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Pravá krev

Znáte tuhle sérii?

Ano, ?etl(a) jsem knihy  
30%
  [ 10 ]  30%

Ano, znám seriál  
24%
  [ 8 ]  24%

Neznám, ale zajímalo by mne to  
39%
  [ 13 ]  39%

Neznám a ani m? to neláká  
6%
  [ 2 ]  6%

Celkem hlasů : 33
corey8ta
Zaslal: po Úno 16, 2009 4:40 pm Citovat
A jo asi jsem blbej, dik
Renca2
Zaslal: st Dub 08, 2009 7:14 am Citovat
Vlkodlačice
Takže dnes vychází v nakladateství Baronet první kniha série - Mrtví do soumraku. Very Happy
Seriál True Blood je sice dobrý, ale knižní p?edloze se nevyrovná.

http://www.baronet.cz/menu.php?flag=1&zanr=1&sort=5&cobj=0&klic=91413

Zaslal: st Dub 08, 2009 12:36 pm Citovat
Upírka
Jejda, tak brzy jsem to ne?ekala. Jak mám p?e?íst všechny starší knížky, když po?ád vycházejí nové? Smile M?j plán mít vše nep?e?tené p?elouskané do konce zá?í kolabuje. Crying or Very sad

Zaslal: st Dub 08, 2009 1:15 pm Citovat
Vlkodlačice
Pro? do konce zá?í? Hrozí konec sv?ta? Smile
Já mám doma taky spoustu knih v zásob?, tak abych v?d?la, že si mám pohnout. Very Happy

A to má letos za?ít vycházet v Tritonu ješt? jedna upí?í série, jak zmínili v ?asopise Pevnost 4/09. Je to série Vampire Huntress od L.A.Banks. Mám ji v PC v AJ už víc jak rok a ješt? jsem se k tomu nedostala. Možná si rovnou po?kám na ?eské vydání.

http://www.vampire-huntress.com/leslie.html

Zaslal: po Dub 13, 2009 8:11 am Citovat
Upírka
Na konci zá?í nastoupím na vysokou, tak proto. Smile

Zaslal: po Dub 13, 2009 8:42 am Citovat
Vlkodlačice
To jsem si oddychla Laughing
Ale práv? na vysoké jsem ?etla docela dost. To v??né dojížd?ní znamenalo spoustu ?asu na ?tení ve vlaku, autobusu a tramvaji. Very Happy Teda krom? zkouškového, kdy jsem musela ?íst jinou "literaturu". Very Happy

Zaslal: út Dub 14, 2009 8:41 pm Citovat
Upírka
kéž bych mohla ?íst beletrii i jindy, než jenom "na dobrou noc"... to by bylo lab?žo...

Zaslal: po Kvě 04, 2009 7:05 am Citovat
Vlkodlačice
Tak zítra vychází v USA další, už 9. díl této série pod názvem Dead and Gone. Very Happy
První kapitola už je delší dobu k p?e?tení na stránkách autorky.
http://charlaineharris.com/

Zaslal: po Kvě 04, 2009 10:49 am Citovat
Nesnáším nastavovanou kaši..
Confused
Renca2
Zaslal: po Kvě 04, 2009 11:05 am Citovat
Vlkodlačice
Vyprovokována k reakci Very Happy

Spousta sérií je "nastavovaná kaše", ale zrovna u téhle to neplatí.
Tohle je spíš Sookiin život na pokra?ování, je t?eba ?íst každý díl, jinak se ztratíte.
U jiných sérií tolik nevadí, když n?který díl vynecháte, protože má každý díl sv?j ukon?ený p?íb?h (nap?. Anita Blake, Blood Books ad.).

Ale když vám ta kaše chutná, tak ani nevadí, že autor nastavuje. Very Happy

Zaslal: po Kvě 04, 2009 12:43 pm Citovat
jo to máš recht..
Ale kolik lidí, tolik názor?..
Wink
Venda
Zaslal: po Kvě 04, 2009 8:51 pm Citovat
Vlkodlak
Kenji.Kenshin napsal:
Nesnáším nastavovanou kaši..
Confused

To ja taky NE !!! Serie jako takovy mi nevadej ale musi to bejt ukonceny tak aby navazovani nebranilo ukonceni predchoziho dilu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Renca2
Zaslal: čt Kvě 07, 2009 6:47 am Citovat
Vlkodlačice
Nakladatelství Baronet koupilo práva zatím pouze na 2 díly Sad Tzn. pokud nebude dostate?n? vysoká prodejnost, tak další díly nebudou.
Druhý díl Upí?i v Dallasu vyjdou na podzim.

Zaslal: ne Kvě 24, 2009 4:00 pm Citovat
Vlkodlačice
Jsem do?etla Dead and Gone. M?la jsem pocit: "To skon?ilo n?jak rychle, ne?"
Ze za?átku se totiž nic moc ned?lo, teda až na mrtvé t?lo u baru a s tím spojené vyšet?ování, což je ale skoro v každém díle, a stává se to tak jen vedlejší zápletkou k hlavnímu d?ji. No, a když to kone?n? za?lo mít trochu spád, tak to skon?ilo.

Anotace:
Lidé v Bon Temps, až na Sookie, ví velmi málo o upírech a v?bec nic o dlacích. Až dote?. Dlaci a kožom?nci se kone?n? rozhodli ve?ejn? odhalit svou existenci. Nejprve se zdá, že to p?jde dob?e. Pak se ale poblíž baru, kde Sookie pracuje, najde uk?ižované t?lo werepantera. A ona cítí povinnost zjistit, kdo to ud?lal. Ale Bon Temps hrozí mnohem v?tší nebezpe?í. Rasa nelidských tvor?, starších, mnohem mocn?jších a utajen?jších než upí?i a vlkodlaci, se p?ipravuje na válku. A Sookie je v jejich boji pouhý lidský p?šák.

Citace: Very Happy
Arlene to Sam: „How could you? You been lying to me all these years! I thought you were human, not a damn supe!“
Sookie: „He is human. He's just got another face, is all.“

Sookie: „Eric, when I'm back to being myself, I'm going to nail your ass for putting me in this position of being pledged to you.“
Eric: „Darling, you can nail my ass anytime.“

Sookie: „I added to my mental list of the odd things I'd done that day. I'd entertained the police, sunbathed, visited at a mall with some fairies, weeded, and killed someone. Now it was powdered corpse removal time. And the day wasn't over yet.“

Zaslal: po Říj 19, 2009 7:19 am Citovat
Vlkodlačice
Komentáře k českým vydáním této série moc dobré nejsou Sad

Netuším, kolik viny nese český překlad, protože jsem četla jen originál.

Ale stěžovat si, že hlavní hrdinka je hloupá nána Confused Sookie to přece nijak nezastírá, a kdo viděl seriál, tak přece musel vědět, že Sookie není žádná přemoudřelá intelektuálka nebo akční hrdinka. Confused

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: