Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Současná městská fantasy

Jaká je vaše nejoblíbenější moderní urban fantasy?

Anita Blake (L.K.Hamilton)  
80%
  [ 4 ]  80%

Harry Dresden (J.Bucher)  
0%
  [ 0 ]  0%

Hlídky (S.Lukjaněnko)  
0%
  [ 0 ]  0%

Kate Daniels (I.Andrews)  
20%
  [ 1 ]  20%

Krevní pouta (T.Huff)  
0%
  [ 0 ]  0%

Leandrosovi (R.Thurman)  
0%
  [ 0 ]  0%

Mercy Thompson (P.Briggs)  
0%
  [ 0 ]  0%

Pravá krev (Ch.Harris)  
0%
  [ 0 ]  0%

Rachel Morgan (K.Harrison)  
0%
  [ 0 ]  0%

Tina Salo (P.Neomillnerová)  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkem hlasů : 5
Renca2
Zaslal: čt Lis 27, 2008 11:17 am Citovat
Vlkodlačice
Jelikož v topicu "Co ?tete, doporu?ujete" se objevují doporu?ení na knihy všech žánr?, ud?lala jsem tu n?co jako podžánr Smile , zabývající se jen knihami žánru contemporary urban fantasy.

Co z tohoto žánru jste ?etli, ?tete, a chcete ?íst, co doporu?ujete a co vás zklamalo?

Krátce za sebe:
?etla jsem a doporu?uju: sérii Anita Blake, Tina Salo, Merry Gentry, Mercy Thompson, Southern Vampire Mysteries, Black Dagger Brotherhood.

Te? zrovna mám roze?tenu sérii o exorcistce Morgan Kingsley od Jenny Black, dnes m? ?eká 3.díl (zatím poslední).
A taky jsem roze?etla sérii o jasnovidce Cassie Palmer od Karen Chance. Nejd?ív jsem m?la problém se za?íst, p?išlo mi tam moc postav a zamotaný d?j, ale v?era jsem do?etla první díl Touch the Dark a budu ur?it? pokra?ovat. P?estože hrdinka je jasnovidka, kniha je hodn? "upí?í". Cassie byla po záhadné smrti svých rodi?? vychovávána v mafiánské upí?í rodin?, ale te? je p?ed nimi na út?ku. Známé historické postavy jsou v této sérii upíry, jako t?eba Kleopatra, Jack Rozparova?, Rasputin, Mircea z rodu Dracul? ad.

Naposledy upravil Renca2 dne st Čer 01, 2011 12:18 pm, celkově upraveno 2 krát.

Zaslal: čt Lis 27, 2008 3:49 pm Citovat
Upírka
Z tohoto žánru jsem ?etla jen Hlídky Sergeje Lukjan?nka. Mohu v?ele doporu?it. Wink

Zaslal: čt Lis 27, 2008 5:18 pm Citovat
Člověk
cokoli od Neila Gaimana nebo Cliva Barkera Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magiere
Zaslal: čt Lis 27, 2008 6:16 pm Citovat
Upírka
Za m?stskou fantasy by se dal považovat i ?arodej Harry Dresden. P?ed n?jakým ?asem o n?m vyšla v ?eštin? kniha Bou?ková fronta. Sice jsem ji ješt? ne?etla, ale líbil se mi seriál The Dresden Files. Velká škoda, že po první sezón? skon?il. Crying or Very sad

Zaslal: čt Lis 27, 2008 6:18 pm Citovat
Vlkodlak
Cokoli od Gaimana to nebude, spíše jen tak Nikdykde možná ješt? Americké bohy.

Lukjan?nko je také klasika.

Z našich bych s klidným sv?domím mohl odkázat na Pavla Ren?ína, jeho nepohádka byla jen takový nápink, ale Zlatý k?íž (chystám se na n?j) a dopl?ující Labyrint (dokon?ený online román) jsou UF.

To ozna?ení žánru se mi ale nepozdává. Obzvlášt? dávat dohromady Anitu a spol s Gaimanem, Lukjan?nkem a spol. Zábavný škvár vs "hlubší" literatura...

Naposledy upravil Bodkin dne so Lis 29, 2008 7:04 pm, celkově upraveno 2 krát.

"Go ahead, make my day."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Renca2
Zaslal: čt Lis 27, 2008 6:23 pm Citovat
Vlkodlačice
Bou?kovou frontu si chci taky p?e?íst. Opravdu mám problém v tom, že pomyslný seznam "Co si p?e?tu" se mi stále zv?tšuje Very Happy Jsou na n?m i zmi?ovaný Gaiman a jeho Nikdykde.
Od hororového mistra Barkera jsem taky ješt? nic ne?etla, než n?co koupím, tak zkusím kouknout u nás do knihovny.

Zaslal: čt Lis 27, 2008 6:28 pm Citovat
Vlkodlačice
Bodkin napsal:

To ozna?ení žánru se mi ale nepozdává. Obzvlášt? dávat dohromady Anitu a spol s Gaimanem, Lukjan?nkem a spol. Zábavný škvár vs "hlubší" literatura...

Co ti brání ud?lat si vlastní topic "hlubší literatura" Question Rolling Eyes Rolling Eyes

... by m? zajímalo, co ti vadí na Anit?.... možná, že to píše ženská a je to o ženské hrdince, ne Question

Zaslal: čt Lis 27, 2008 7:52 pm Citovat
Člověk
MadCat napsal:
cokoli od Neila Gaimana nebo Cliva Barkera Smile

Máš pravdu! Teprve te? si vlastn? uv?domuju, že Barker píše UF.
V?bec bych si to nespojil, p?itom mám n?kolik jeho knížek.

M?žou za to ti zatracení kritici, kte?í ho za?adili do krabi?ky s názvem S.King. Very Happy

Zaslal: čt Lis 27, 2008 9:09 pm Citovat
Člověk
cokoli od gaimana to bude, spíše jen tak cokoli od gaimana nebo ješt? cokoli od gaimana

to ozna?ení žánru se mi ale pozdává vzhledem k tomu že gaiman je fantasy a? už se ti pozdává ?i nepozdává co chce Smile
Sevia
Zaslal: so Lis 29, 2008 12:51 pm Citovat
Upírka
M?stská fantasy..m?j nejoblíben?jší subžánr fantastiky, ale hlavn? strašn? široký pojem. Osobn? si pod ni za?azuji i New Weird, mám ráda hlavn? Chinu Miévilla, Kirsten Bishopovou a Jay Lakea, ale nejsem takový pokrytec abych tuhle ,,elitu'' n?jak vyvyšovala na pro m? odpo?inkové ?etní jako je Anita nebo Tina Salo.

Ren?a: Op?t díky, po Karen Chance se podívám až bude trochu ?as *práv? se vyspala z maturitního plesu* Very Happy

Zaslal: so Lis 29, 2008 7:37 pm Citovat
Vlkodlak
Na anit? mi nejvíce vadí ten nápink k "?ervené knihovn?". To m? holt nebaví, nebíjte m? za to. Jinak mi to p?išlo jako milá vykráda?ka Hellblazera, až na to, že hrdinka a? se staví proti všem zažitým v?cem, tak v n?kolika stále odoláva... To Frau Neomillnerová je v tomhle mnohem lepší.

Na??ení ze sexismu m? tém?? urazilo, p?eci jen jsem o?ekával sofistikovan?jší výpad. Roky na to už máš Smile Mrkl jsem se do knihovny a je fakt, že v ním mám jen trilogii od jedné autorky. Zato mám dostatek povídkových sbírek, a mnohdy jsou tam autorky lepší než v?tšina autor?. Krom toho taková M. Shelley psala skv?lé a brilantní knihy.

Spíše než pokrytectví bych zvolil elitá?ství:
1) to lépe zní
2) je to p?esn?jší.

Nechce se mi srovnávat nikdykde s n??ím, kde se ?eší jestli se mu podvolit, nebo se nenechat opíchat. Stejn? jako se mi nechce srovnávat Knaaka s Tolkienem. Pravda, te? jsem Hamilton urazil p?irovnání ke Knaakovi, což jsem opravdu necht?l.

MadCat: Nejd?íve po?ádn? ?ti, pak hraj chytrého Wink Opravdu je to tak lepší.

"Go ahead, make my day."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Renca2
Zaslal: so Lis 29, 2008 10:21 pm Citovat
Vlkodlačice
Nikdo t? "nebije", jen nám tu Anitu neber. Navíc prvních 5 díl? se to snad ani nedá ozna?it jako ?ervená knihovna. Idea Vlastn? dá, pokud tu ?ervenou chápeš jako krev. Laughing

Taky nechápu, pro? chceš po?ád ty knihy takhle vzájemn? srovnávat. Rolling Eyes Každému to, co má rád, ne ?

Se podívej na Amazon, co za?azují mezi urban fantasy a najdeš tam výše zmi?ované knihy p?kn? pohromad?.

Zaslal: ne Lis 30, 2008 1:11 am Citovat
Člověk
to je práv? tím že po?ádn? ?tu Smile jinak bych m?l zmatek v autorech i žánrech a ješt? bych to m?l za "elitá?ství"
Renca2
Zaslal: čt Led 08, 2009 2:44 pm Citovat
Vlkodlačice
Jsem práv? do?etla 5.dílnou sérii Midnight Breed od Lary Adrian, která se hodn? podobá sérii Black Dagger Brotherhood od J.R.Ward, o které jsem se tu již taky zmi?ovala. Kdo má rád sou?asnou temnou upírskou erotickou fantasy romanci, tak doporu?uju. Velmi lehce ?tivá angli?tina.
Very Happy Nevhodné pro mužskou ?ást populace Very Happy

Zaslal: čt Led 08, 2009 7:13 pm Citovat
Upírka
Renca: Kde beres stale tolko knih?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 5
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: