Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Současná městská fantasy

Jaká je vaše nejoblíbenější moderní urban fantasy?

Anita Blake (L.K.Hamilton)  
80%
  [ 4 ]  80%

Harry Dresden (J.Bucher)  
0%
  [ 0 ]  0%

Hlídky (S.Lukjaněnko)  
0%
  [ 0 ]  0%

Kate Daniels (I.Andrews)  
20%
  [ 1 ]  20%

Krevní pouta (T.Huff)  
0%
  [ 0 ]  0%

Leandrosovi (R.Thurman)  
0%
  [ 0 ]  0%

Mercy Thompson (P.Briggs)  
0%
  [ 0 ]  0%

Pravá krev (Ch.Harris)  
0%
  [ 0 ]  0%

Rachel Morgan (K.Harrison)  
0%
  [ 0 ]  0%

Tina Salo (P.Neomillnerová)  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkem hlasů : 5
Renca2
Zaslal: pá Led 09, 2009 7:27 am Citovat
Vlkodlačice
SkretulAngie napsal:
Renca: Kde beres stale tolko knih?

Když nevím, co ?íst, tak ob?as kouknu tady: http://lovevampires.com/
nebo tady: http://www.vampirelibrary.com/ nebo na amazon.com. No a pak už jen sta?í trošku hledat na netu...
Knihy v AJ mám v?tšinou ve form? E-book. Kdybych to m?la mít všechno v klasické form? knihy, tak to nemám kam dávat.

Zaslal: pá Led 09, 2009 7:41 pm Citovat
Upírka
Renca: Diky moc. Tento vikend sa tam pokukam. Este ze tu davas tie tipy na knihy aspon budem vedet co chcem citat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Renca2
Zaslal: po Led 26, 2009 1:59 pm Citovat
Vlkodlačice
Sevia napsal:
M?stská fantasy..m?j nejoblíben?jší subžánr fantastiky, ale hlavn? strašn? široký pojem. Osobn? si pod ni za?azuji i New Weird, mám ráda hlavn? Chinu Miévilla, Kirsten Bishopovou a Jay Lakea, Very Happy

Na tyhle knihy vždycky koukám v knihkupectví a po?ád se rozhoduju, zda koupit ?i ne. ?etla jsem i n?jaké recenze na Nádraží Perdido, Vryté m?sto ad.
M?žeš Sevio doporu?it n?co konkrétn??

Nap?. práv? na Nádraží Perdido je na Fantasyplanet napsaná velmi pochvalná recenze. A pak je k tomu docela dost zklamaných komentá??. Pak si ?lov?k má vybrat. Confused

Zaslal: út Led 27, 2009 8:07 pm Citovat
Upírka
New Weird je te? módní a s New Weird je to kapku složité. Anebo vlastn? jednoduché, bu? se líbí nebo ne. Nic mezi tím.
Doporu?uji v knihovn? p?j?it Chinu Miévilla a to Nádraží Perdido nebo spíš Krále Krysu. Nekupovat, protože opravdu hrozí zklamání. Není to snadné odpo?inkové ?tení, ale rozhodn? bych zkusila aspo? jednu knížku, m?že se to také vrchovat? vyplatit.

Za?ít se dá i s antologiemi Trochu divné kusy od Martina Šusta, povídky jsou n?kdy straviteln?jší Wink

Zaslal: út Led 27, 2009 8:08 pm Citovat
Upírka
New Weird je te? módní a s New Weird je to kapku složité. Anebo vlastn? jednoduché, bu? se líbí nebo ne. Nic mezi tím.
Doporu?uji v knihovn? p?j?it Chinu Miévilla a to Nádraží Perdido nebo spíš Krále Krysu. Nekupovat, protože opravdu hrozí zklamání. Není to snadné odpo?inkové ?tení, ale rozhodn? bych zkusila aspo? jednu knížku, m?že se to také vrchovat? vyplatit.

Za?ít se dá i s antologiemi Trochu divné kusy od Martina Šusta, povídky jsou n?kdy straviteln?jší Wink

Zaslal: st Led 28, 2009 7:27 am Citovat
Vlkodlačice
Díky za doporu?ení Very Happy

Zaslal: út Úno 03, 2009 7:49 am Citovat
Vlkodlačice
Tak jsem o víkendu kone?n? roze?etla Nikdykde, abych to asi po t?etin? knihy odložila se zjišt?ním, že ?tu n?co, u ?eho se hrozn? nudím. Našt?stí jsem to m?la jen p?j?ené, jinak bych zas litovala pen?z.

A tak jsem se kone?n? dostala k sérii o vlkodla?ici Kitty Norville od Carrie Vaughn. Kitty pracuje v rádiu a díky náhod? za?ne uvád?t talkshow o upírech a vlkodlacích. Pozd?ji ji nezbývá než odhalit, že i ona je jednou z nich a že opravdu tato stvo?ení existují. Stává se tak celebritou, což se nelíbí ani její vlkodla?í sme?ce ani Vládci upír? ve m?st?.

Mám za sebou první díl a m?žu doporu?it. Série má zatím 5 díl?, šestý vyjde v USA za m?síc.
Recenze jsou tady:
http://lovevampires.com/cvkittymh.htm

Zaslal: út Úno 17, 2009 9:20 am Citovat
Vlkodlačice
Jsem ráda, že se letos do?káme ?eského vydání nejmén? 2 nových upí?ích sérií (True Blood a Blood Books) a jedné vlkodla?í, na kterou se t?ším nejvíc.

Fantomprint letos vydá knihu MOON CALLED od Patricie Briggs, která je prvním dílem zatím ?ty?dílné série o automechani?ce Mercedes Thompson, která se specializuje na n?mecká auta. Hádejte, na která Question Ne, špatn?, jsou to VW Laughing

I když sama není vlkodlak ale kojot - walker, byla mezi nimi vychována, zamilovala se, zklamala, odešla. Te? žije sama. Nebyla by to však Mercy, aby se do n??eho nezapletla, a tak jednou zachr?uje svého souseda - alphu místních vlkodlak?, v druhém díle ?elí upí?ímu démonovi a ve t?etím sv?tu fae.

Mám práv? roze?tený ?tvrtý díl a zase to vypadá zajímav?.

Tato série má n?co jako spin-off sérii Alpha a Omega.

Na stránkách autorky jsou ukázky ze všech knih.
http://www.patriciabriggs.com/

Zaslal: út Úno 17, 2009 1:13 pm Citovat
Upírka
No ne, n?jak se s t?mi americkými sériemi roztrh pytel, nebudu stíhat ?íst! True Blood, Blood Ties a te? tohle! Smile

Zaslal: út Úno 17, 2009 1:58 pm Citovat
Vlkodlačice
No, vzhledem k tomu tempu, když vychází 1 kniha každé série ro?n?, si myslím, že se to zvládat dá. Wink

Já ale nejradši ?tu celou sérii najednou, protože ty ro?ní rozestupy mi d?lají problém, a navíc mám t?ch sérii roze?tených n?kolik a po?ád p?idávám...
Už si rad?ji píšu seznam, co jsem p?e?etla a pak si hlídám, kdy vyjde další díl.

Myslím, že ta ?eská vydání už asi ?íst nebudu, teda krom? Anity, tu si p?e?tu ráda znovu. Very Happy

Zaslal: st Úno 18, 2009 11:08 am Citovat
Vlkodlačice
Jak moc máte rádi nebo vám vadí popkulturní odkazy v knížkách?

Já je mám docela ráda a v?tšinou m? pobaví. Jako t?eba v?era, ?tu te? zrovna Bone Crossed od P.Briggs.
Upír Stephen ?íká Mercy: "Nem?la bys tomu klukovi vysv?tlit, že jsem spíš Spike než Buffy?" Very Happy
Ty úryvky, jak se Mercy baví o filmu Královna prokletých, už jsem tu n?kde házela.

A v knihách o Sookie Stackhouse (True Blood) bylo hodn? odkaz? na tvorbu Anne Rice.

Zaslal: st Úno 18, 2009 12:48 pm Citovat
Upírka
Mám ráda popkulturní odkazy. Je to bžunda. Smile

Zaslal: st Úno 18, 2009 12:57 pm Citovat
Já jsem popkulturní odkaz Cool Laughing Cool

X x X

Já bych?ek jen to, že nejlepší z urban-fatasy jsou podle mýho Hlídka?ská pentalogie (nebo kolik jich vlastn? je)..
Nikolaos
Zaslal: ne Bře 01, 2009 3:08 pm Citovat
Upírka
Magiere napsal:
Z tohoto žánru jsem ?etla jen Hlídky Sergeje Lukjan?nka. Mohu v?ele doporu?it. Wink
potom série Anita Blake, Tina Salo, Fabian Dušan D. : Invocatio Elementalium , Krvavý seznam, krvavý život....., séria o Strážcoch po?asia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sulak
Zaslal: ne Bře 01, 2009 5:36 pm Citovat
Upírka
z serie krvavého seznamu sem ?etla jenom jednu knihu a p?išlo mi to celkem naivní. naivní není ten p?esný výraz... takové mén? kvalitní

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: