Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Současná městská fantasy

Jaká je vaše nejoblíbenější moderní urban fantasy?

Anita Blake (L.K.Hamilton)  
80%
  [ 4 ]  80%

Harry Dresden (J.Bucher)  
0%
  [ 0 ]  0%

Hlídky (S.Lukjaněnko)  
0%
  [ 0 ]  0%

Kate Daniels (I.Andrews)  
20%
  [ 1 ]  20%

Krevní pouta (T.Huff)  
0%
  [ 0 ]  0%

Leandrosovi (R.Thurman)  
0%
  [ 0 ]  0%

Mercy Thompson (P.Briggs)  
0%
  [ 0 ]  0%

Pravá krev (Ch.Harris)  
0%
  [ 0 ]  0%

Rachel Morgan (K.Harrison)  
0%
  [ 0 ]  0%

Tina Salo (P.Neomillnerová)  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkem hlasů : 5
Alraune
Zaslal: út Bře 10, 2009 10:05 pm Citovat
Čarodějka
No, oni by mi pomohli ?tená?i Smile Já si to pamatuju tak n?jak rámcov?, ale jména a detaily mi vypadnou. Mmch, už jsem ohledn? FF psala s Vaškem, tak uvidím, jak se k tomu postaví.

Zaslal: st Bře 11, 2009 9:24 am Citovat
Vlkodlačice
Já v?tšinou ?tu knihu jen jednou, a to i když ji považuju za hodn? dobrou. Maximáln? se vracím k n?kterým pasážím a dialog?m, které mám ráda.
Takže detaily si taky nepamatuju. Aby mohl n?kdo nachytat autora na detailech, to musí mít knihu p?e?tenou n?kolikrát.

Já spíš obdivuju, že si Alraune takhle rozepsala t?i série (pokud po?ítám Lotu za sérii). Musí to být zmatek. Asi bych si vždycky musela p?e?íst ten p?edchozí díl, než bych za?la psát další.
Já i p?i ?tení musím ten p?edchozí díl aspo? prolistovat. Mám roze?tených víc jak 10 sérií, a to už jsem pár vy?adila. Ale taky chci ješt? pár za?ít, tak uvidím Confused

P?ipadá mi taky zvláštní, když t?eba Jenny Nowak píše sérii o Vladovi na p?eská?ku. Mn? se ty knihy dostaly do ruky, až když bylo 7 díl?, takže jsem je ?etla popo?ad? a te? ?tu Pozdního hosta, který ?asov? pat?í mezi Vl?í píse? a Rozesmátou smrt.

Zaslal: st Bře 25, 2009 11:01 am Citovat
U m? je to to samý..
Wink
Nikolaos
Zaslal: ne Bře 29, 2009 6:32 pm Citovat
Upírka
Keby si predom?ou nazval sériu Anity Blake brak beriem to dos? osobne. A nie je vylú?ené, že by som aj nie?o po tebe hodila. Laughing Vôbec to nie je brak a myslím, že viem posúdi? ?o je bezduché dielko a ?o nie.

Zaslal: út Bře 31, 2009 7:28 am Citovat
Vlkodlačice
Díky Nikolaos za tip na Invocatio Elementalium od Fabiana, v?era jsem to roze?etla, a dobrý Very Happy

Kniha je p?eložena do ?eštiny, proto mi p?išlo v textu divné, když tam nechali p?vodní názvy ulic (nap?. sídlišt? Nad jazerom). Osobn? si myslím, že když už je kniha p?eložena, tak m?lo být i tohle. Ne kv?li nesrozumitelnosti, ale tak n?jak kv?li plynulosti textu.

A je tam dost p?eklep?. V?bec v poslední dob? mám "št?stí" na knihy s p?eklepy (nap?. Renegát).

Zaslal: st Dub 01, 2009 4:46 pm Citovat
Upírka
Mohli bys te mi n?kdo napsat všechny knihy ze série o vladovi od Nowak?
Nejak ysem ?etla ale nevim jestli všechny Twisted Evil D?kuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Renca2
Zaslal: st Dub 01, 2009 7:17 pm Citovat
Vlkodlačice
Tak pro Terezu: Dra?í krev, Tr?n pro mrtvého, Krvavé býlí, Vl?í píse?, Pozdní host, Rozesmátá smrt, Nemrtvý, Stín and?la.
Podrobnosti k díl?m tady:
http://www.jennynowak.cz/tvorba.htm

Zaslal: čt Dub 02, 2009 11:46 am Citovat
Upírka
Moc díky Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nikolaos
Zaslal: so Dub 04, 2009 2:12 pm Citovat
Upírka
Ren?a napsal:
Díky Nikolaos za tip na Invocatio Elementalium od Fabiana, v?era jsem to roze?etla, a dobrý Very Happy

Inak už mu vyšla ?a?šia kniha. Myslím, že to bude vo?né pokra?ovanie.

?a?ší typ myslím, že tutovka je ?uro ?ervenák ?ernok?ažník všekty diely, za pozornos? ale fakt stojí posledný Cervenak Juraj : ?ernokn?žník - Válka s b?sy ktorý sa dá ?íta? aj samostatne lebo je to zbierka poviedok o Roganovi, vlastne také jeho udalosti a príbehy zo života. Ale odporú?am to ?íta? až po pre?ítaní prvých dielov. Je to naozaj dobrý spisovate?.

http://www.cervenak.sk/portal.php

pozrite sem

http://www.brloh.sk/kniha.php?id_knihy=3976

Zaslal: pá Kvě 08, 2009 6:20 pm Citovat
Vlkodlačice
Práv? jsem do?etla 7.díl ze série Black Dagger Brotherhood od J.R.Ward, tedy Lover Avenged, který vyšel v USA minulý týden a jsem nadšena. Tenhle díl se opravdu povedl, hlavn? narozdíl od p?edchozího, který považuji za nejslabší. Opravdu škoda, že to nevychází i ?esky.

Ale pokud máte rádi ak?ní a zárove? "romantickou" upí?inu a zvládáte AJ, tak neváhejte. Tomu slangu se spoustou "vyjmenovaných slov po F" je sice ob?as obtížné rozum?t, ale to je o zvyku.

Stránky autorky:
http://www.jrward.com/index.html

?eské recenze na první 2 knihy ze série si m?žete p?e?íst tady:
http://www.primeval-slayer.com/main.html

Zaslal: út Črc 14, 2009 7:12 am Citovat
Vlkodlačice
Má oblíbená Smile Patricia Briggs dopsala druhý díl série Alpha a Omega (první kapitola je na jejích stránkách k p?e?tení), který vyjde pod názvem Hunting Ground v srpnu.
http://patriciabriggs.com/books/huntingGroundChapter.shtml

A p?íští týden vyjde comics Homecoming podle série Mercy Thompson.
http://patriciabriggs.com/books/comics/homecoming.shtml

Very Happy

Zaslal: pá Črc 24, 2009 6:55 am Citovat
Vlkodlačice
Do?etla jsem upírskou fantasy Some Girls Bite od Chloe Neill a dob?e se u toho bavila Very Happy Je to první díl série Chicagoland Vampires, druhý díl vyjde letos na podzim.

Je to o osmadvacetileté rebelce z bohaté a vlivné Chicagské rodiny, která je proti své v?li p?em?n?na v upírku. Humorné, sarkastické a zábavné. T?ším se na pokra?ování. Very Happy

Stránky autorky (je tam i první kapitola):
http://www.chloeneill.com/

Zaslal: st Srp 26, 2009 6:55 am Citovat
Vlkodlačice
Tak jsem ?etla mnoho chvály na Greenovu No?ní stranu...
P?e?etla jsem v?era první díl N?co z No?ní strany a no, docela dobré, ale zase ne tak, abych cht?la ?íst pokra?ování.
A ty narážky na smrt Michaela Jacksona možná v dob?, kdy to bylo psáno (tuším 2003), byly vtipné, ale te? mi to vyzn?lo dost divn?. Rolling Eyes

Dnes za?ínám ?íst Hunting Ground od P.Briggs. P?edchozí Cry Wolf bylo skv?lé, tak uvidím, zda autorka udrží vysoko nastavenou la?ku. Smile

EDIT: Udržela Very Happy

Zaslal: út Pro 29, 2009 7:10 pm Citovat
Vlkodlačice
Ještě před Vánoci jsem stačila přečíst knížku Mika Careyho Poznaný ďábel (The Devil You Know) o exorcistovi Felixi Castorovi.

Ze začátku nic extra, ale pak dostal Felix jeden zapeklitý případ a už to běželo Very Happy Psáno velmi svižně a humorně.

Trochu mi to připomínalo Noční stranu (četla jsem tedy jen 1.díl), ale tam mi to přišlo moc přitažené za vlasy a na další díly jsem neměla chuť.
Zato na pokračování příběhů Felixe Castora se těším, kdyby už jen kvůli jeho spolupráci s jednou vražednou sexy démonkou, které má Felix problém odolat. Laughing
Druhý díl už Netopejr chystá.

Zaslal: ne Led 03, 2010 10:10 pm Citovat
Upírka
Pre tých čo majú radi NOIR, krimi zápletku a fantasy odporúčam knižku Démoni jsou veční od Petra Heteša. Náhodou som si to kúpila a neľutujem. Naviac hlavný hrdina je sympaťák.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: