Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  E-book

Renca2
Zaslal: pá Úno 20, 2009 12:41 pm Citovat
Vlkodlačice
Máte tu n?kdo zkušenosti se elektronickými ?te?kami knih ve form? e-book?

Já to docela zvažuju. Zatím ?tu e-books v klasickém PC, ale rad?ji bych m?la n?co p?enosného.
Tak váhám, jestli koupit malý no?as, nebo n?kterou ze ?te?ek.
Nevím, pro? stále nejsou dostupné na ?eském trhu., respektive je tu jen produkt firmy Ectaco, ale te? se hodn? vychvaluje e-book firmy Sony.
Malý ?lánek tady: http://www.czechcomputer.cz/art_doc-64D4B8F80F81CA83C1257491003245F0.html

A taky ta cena... další d?vod, pro? ?ekám, až to nebude taková novinka a cena p?jde dol?.

Zaslal: pá Úno 20, 2009 12:57 pm Citovat
Já radši knížky z papíru..
Cool
Magiere
Zaslal: pá Úno 20, 2009 1:01 pm Citovat
Upírka
Pokud chceš jen ?íst e-booky, tak no?as nedoporu?uji. Na cesty to není, za pár hodin ti zdechne baterka, musíš ho tahat, po?ád si ho hlídat a v?bec. Kdo má notebook, tak jist? ví.

Také jsem kdysi kapesní readery zvažovala, ale prost? dávám p?ednost papírovým knihám. Pokud to není bichle, její váha není skoro cítit a kdyby mi ji n?kdo ukradl, p?ijdu max. o 300 K?.

Ovšem ty ?teš hodn? knihy v angli?tin?, takže máš asi hodn? e-book?. Ty bys takovou v?ci?ku ur?it? využila. Wink Jde jen o to, kolik to bude stát (aby se cena neblížila mini notebooku, který se dnes dá po?ídit už za hezkých sedm tisíc) a jak dlouho vydrží baterka.

To? m?j skromný názor. Cool

Zaslal: ne Úno 22, 2009 11:50 am Citovat
Vlkodlačice
Kenji.Kenshin napsal:
Já radši knížky z papíru..
Cool

Já taky, ale nemám nafukovací byt Very Happy
A objednávky z USA taky nevyjdou levn? a v tom subsubžánru, co ?tu, toho ?esky moc nevychází. Sad
I když je fakt, že letos se to slibn? rozjíždí, ale to, co letos vyjde ?esky, už jsem ?etla v originále (Krvavé koleno, Rozb?esk, Cena krve, Mrtví do soumraku, Moon Called) a znovu ?tu jen Hamiltonovou.

Opravdu doufám, že se i u nás do budoucna e-books rozší?í do té míry, že budou k sehnání za rozumnou cenu nejen e-books, ale i ?te?ky.

Ceny ?te?ek: tak t?eba Amazon Kindle za 359 USD a Sony Reader za 299 USD.
Takže se to blíží cen? malých notebook?. Jde o to, že ?te?ky jsou opravdu jen na ?tení, no?as bych využila i jinak. Tak stále váhám. Confused

Zaslal: ne Úno 22, 2009 11:53 am Citovat
Upírka
Tak drahé? To si rad?ji po?i? mini notebook. Dá se sehnat i ze hezkých sedm tisíc, pokud nepot?ebuješ nadupanou mašinu na hry. Wink

Zaslal: ne Úno 22, 2009 9:47 pm Citovat
Upírka
Také už dlouho ?te?ku zvažuju. Snad prý za maturitu Wink

Spoluža?ka m? nao?kovala, když k narozeninám dostala cosi multifunk?ního (mp3, p?ehrávání videa...já se v tomhle technickém moc nevyznám). A práv? že v tom má i ?te?ku na e-books.

Vyptávala jsem se a prý ji sehnali na Aukru tak za 2 - 3 tisíce.
Mn? by samoz?ejm? sta?ila jen ta ?te?ka.
Tu maturitu musím dát Very Happy

Zaslal: po Úno 23, 2009 10:25 am Citovat
Vlkodlačice
Magiere napsal:
Tak drahé? To si rad?ji po?i? mini notebook. Dá se sehnat i ze hezkých sedm tisíc, pokud nepot?ebuješ nadupanou mašinu na hry. Wink

Jsem zaváhala v lét?, kdy byl nízký kurz dolaru Sad

Já se ale bojím i té technické stránky v?ci, aby ?te?ka na?etla ur?ité formáty, ?eštinu ap. V t?chhle v?cech se moc nevyznám. T?eba práv? Kindle od Amazonu p?e?te jen ty knihy, které si koupíte od nich. A Sony reader nep?e?te .lit soubory, ve kterých mám uloženu v?tšinu e-books. Sad

Zaslal: čt Bře 05, 2009 2:49 pm Citovat
Vlkodlačice
Možná nakonec zvolím BeBook. Je to o n?co dražší než Sony Reader, ale ?te to víc formát?. Ur?it? si ale po?kám na p?ízniv?jší kurz, tak rychle to zas nepot?ebuju.

http://mybebook.com/

Zaslal: pá Bře 06, 2009 11:35 am Citovat
Hele Reni, to jsou jaký formáty.
Cht?l bych vyzkoušet, jestli by to zkouslo mý PsP.
Wink
Renca2
Zaslal: pá Bře 06, 2009 12:49 pm Citovat
Vlkodlačice
Co jsem vy?etla z oficiálních stránek, tak tyto: pdf, mobi, prc, epub, lit, txt, fb2, doc, html, rtf, djvu, wol, ppt, mbp, chm, bmp, jpg, png, gif, tif, rar, zip, mp3.

M?žeš mrknout sám:
http://mybebook.com/p5/ereader-bebook/product_info.html

Recenze:
http://www.ebookreadersreview.co.uk/product-reviews/bebook-ebook-reader-hands-on-review/

T?ch recenzí je samoz?ejm? po netu víc.

Zaslal: pá Bře 06, 2009 12:51 pm Citovat
Dik dik
Wink
Renca2
Zaslal: čt Čer 18, 2009 10:20 am Citovat
Vlkodlačice
Tak jsem si koupila ?te?ku. Smile Práv? mi p?išla poštou. Nakonec jsem si po?ídila Hanlin V3 (což je BeBook, jen pod jiným názvem).
http://www.jinke.cz/products/Hanlin-V3/index.aspx

Tak budu asi celý víkend studovat, co to umí a co ne.

Obsáhlá diskuze uživatel? o téhle ?te?ce, ale i o jiných (Sony, Amazon Kindle, Cybook) je na ebookforum.cz

Zaslal: so Srp 01, 2009 6:13 pm Citovat
tak to já taky dávám p?ednost knížkám jen když se t?eba nem?žu do?kat než to u nás vyjde tak si to p?e?tu na pc ale potom si jí stejn? koupim Smile
Renca2
Zaslal: so Srp 01, 2009 7:21 pm Citovat
Vlkodlačice
Jenže n?kterých knih se u nás asi nikdy nedo?káme. Sad

A ta úspora místa a pen?z Cool

Zaslal: ne Srp 02, 2009 9:05 am Citovat
bohužel to tak asi bude Sad

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma