Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Nejoblíbenější knihy

Renca2
Zaslal: út Bře 17, 2009 2:10 pm Citovat
Vlkodlačice
Bych to nebyla já, abych se na n?co takového neptala Very Happy

Jelikož je pro mne obtížné ?íct, která je moje nejoblíben?jší kniha, ptám se na TOP 10.
Takže si nap?íklad p?estavte, že se musíte vyst?hovat ze svého bytu a m?žete si odnést pouze 10 knih a už si nikdy nebudete moci žádné další koupit (to aby n?koho nenapadlo, že vezme 10 nejdražších, ty pak výhodn? prodá a koupí 30 jiných Very Happy ).

Nep?emýšlela jsem o tom dlouho a zárove? dávám od každého svého oblíbeného autora jen jednu knihu, bez po?adí:
Dra?í krev (J.Nowak), Psí zima (P.Neomillnerová), Na v?trné h?rce (E.Bronte), Kmotr (M.Puzo), Zatm?ní (S.Meyer), The Killing Dance (L.K.Hamilton), Šance (J.Collins), Cry Wolf (P.Briggs), Od mo?e k mo?i (L.Va?ková), Dead to the World (Ch.Harris).

Ten žeb?í?ek je aktuální, když by se m? n?kdo zeptal t?eba p?ed rokem nebo za rok, tak m?že být jiný. Na n?které mé další oblíbené autory (Sheldon, Morrell, Ludlum ad.) se ani nedostalo Sad

Tak ?ekám na další Top 10 Very Happy

Naposledy upravil Renca2 dne pá Zář 03, 2010 6:07 pm, celkově upraveno 1 krát.

Zaslal: út Bře 17, 2009 7:46 pm Citovat
Vlkodlak
Nie žeby som toho pre?ítal mraky, ale u m?a sú the best: Kmotor (M.Puzo), Dracula (B.Stoker)-moja prvá pre?ítaná kniha vôbec, ak nepo?átam povinnú literatúru, Ml?anie jahniat (T.Harris), Cintorín zvieratiek (S.King)-ne?ítal som síce Podpa?a?ku a Osvietenie, ale nevadí. Utiekol som z Osvien?imu (R.Vrba).
To je pä?ka, lebo ostatné tam nemôžem zaradi?, jelikož tam pod?a môjho názoru nepatria.

Zaslal: út Bře 17, 2009 8:23 pm Citovat
Vlkodlak
.....he he, tak ja bych to mel jednoduchy, ja doma snad ani 10 knih do hromady nedam. Neni to k smichu, ja vim Crying or Very sad
Ale duvod je ten ze mam 200 metru od baraku knihovnu kterou vyuzivam , jinak knizky ktery sem si koupil byly prevazne literatura faktu a vetsinou jsem je po precteni dal tatovi a nebo nekomu pujcil a to je jako vyhodit Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Renca2
Zaslal: st Bře 18, 2009 7:47 am Citovat
Vlkodlačice
To je teda výmluva, já taky chodím celý život do knihovny. Ale ?adu knih, které jsem si p?j?ila v knihovn?, jsem si pak ješt? i koupila jen proto, abych je "m?la".
A to nemluv? o záplav? e-books poslední dobou.

Tak uprav otázku pro sebe, co nejlepšího sis p?j?il? Very Happy

Zaslal: st Bře 18, 2009 5:50 pm Citovat
Upírka
Mn? by docela sta?ilo mít všechno od Tolkiena (to se snad vleze do deseti položek), to je zdroj dobré zábavy na opravdu hodn? hodn? dlouho. Cool

Zaslal: st Bře 18, 2009 6:23 pm Citovat
Upír
Neviem ?i ich bude 10... Heinrich Harrer - 7 rokov v tibete, E.O.Reichschauer - D?jiny Japonska, Ursula LeGuine - ?arodej zememorí, zopár Potteroviek, Mario Puzo - Krstný otec, Leo Rosten - P.Kaplan má stále t?ídu rád, S.Lukjan?nko - Hlídky...to sú asi tie ?o ma najviac vzali poprípade J.Kulhánek - No?ní Klub a nejakú ú?ebnicu japon?iny Very Happy

Zaslal: st Bře 18, 2009 9:42 pm Citovat
Vlkodlak
Renca : Nojo, ale ty ses taky extrem Laughing ja toho zas az tolik nenacetl. A zadna knizka mi v hlave nezustala jako ta nej. Ale ja sem krome par vyjimek moc necet knizky s dejem , spis ty fakta nebo tak.......neco o psichologii nebo dokumentarni valecne atd.
Knizky ktere bych ale chtel mit doma jsou kvalitni zemepisny atlasy a tak. V tom si rad listuju, ale ty jsou zbytecne drahy.
Jinak do myho mega 2+kk knihovnu asi nikam nenacpu Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bodkin
Zaslal: čt Bře 19, 2009 12:40 am Citovat
Vlkodlak
Neil Gaiman - Ameri?tí Bohové
Frank Herbert - Duna
A. Sapkowski - Narrenturm/Boží bojovníci/Lux perpetua
G.R.R. Martin - Tuffova dobrodružství
T. Pratchett - Zas(l/r)aná pošta
V. Šlechta - Pohrani?í
N. Asher - Stahova?/Hranice ?ádu

"Go ahead, make my day."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
..
Zaslal: čt Bře 19, 2009 12:46 am Citovat
Taiko
Nikdykde
Sandman - kniha sn?
No?ní Klub I. - II.
Hlídka pentalogie (nebo kolik jich to je)
Temné Vody
Kruh I. - II.
Spirála
O?ekávání
Poh?beni ve snu
Renca2
Zaslal: čt Bře 19, 2009 8:14 am Citovat
Vlkodlačice
Venda napsal:

Jinak do myho mega 2+kk knihovnu asi nikam nenacpu Laughing Laughing Laughing

To je v dob? e-books taky výmluva Laughing
V zem?pisných atlasech a r?zných dalších encyklopediích taky ráda listuju a taky jich doma pár mám Very Happy Ale bavíme se o beletrii, víme?

To Magiere: od Tolkiena jsem ?etla jen Pána prsten?, a i když se jeho knihy pokládají za klasiku žánru, tak bych je znovu ne?etla. Moc natahované a moc popisné.

Ml?ení jeh?átek a Draculu jsem ?etla taky, ale už bych se k tomu taky nevracela.

Od Kinga jsem stále ješt? nic ne?etla Embarassed , ale mám to v plánu, stejn? jako zmi?ovaný No?ní klub a Herbertovu Dunu.
Po zklamání z Nikdykde nemám odvahu ?íst n?co dalšího od Gaimana.

Zaslal: čt Bře 19, 2009 1:33 pm Citovat
Upírka
Ren?a: King mi p?išel celkem roztahany. libili se mi memoary o ?emsle a zelená míle (o dost lepší než film)

Zaslal: pá Bře 20, 2009 1:03 am Citovat
Vlkodlak
Sulak, v knihách od Kinga dej za?ína nabera? na obrátkach po tých cca 100 stranách. Na to si treba u Mr. Kinga zvyknú?. A žiadny happyend ne?akajte. Smile
Každopádne má King až desivú fantáziu hrani?iacu až so šialenos?ou. Smile

Zaslal: pá Bře 20, 2009 7:17 am Citovat
Upírka
Piotr: jo to máš pravdu. a o m? d?ív stihne unudit. co mu nemužu up?ít, je dovednost vystihnout psychologii postav. v tom sem ješt? nenanarazila na lepšího v beletrii

Zaslal: pá Bře 20, 2009 10:28 am Citovat
No nechci nic ?íkat, ale v porovnání s klasikem H. P. Lovecraftem, nebo E. A. Poem, si dovolím ?íct že jeho literatura jest naprosto normální.
Pro?ež jest, svojí vykonstruovanou pr?hledností, naprosto lidská a to v porovnání s díly výše uvedeného Howarda Phillipse, které hrani?í s makabrózní nelidskou a to až antihumální fatnasy, horrorového to ko?enu.
Wink
Renca2
Zaslal: pá Bře 20, 2009 11:23 am Citovat
Vlkodlačice
Kenji, to je teda zm?na literárního stylu Shocked Laughing

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: