Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Od STMÍVÁNÍ po ROZBŘESK

Který díl se vám líbil nejvíc?

Stmívání  
32%
  [ 10 ]  32%

Nový M?síc  
9%
  [ 3 ]  9%

Zatm?ní  
35%
  [ 11 ]  35%

Rozb?esk  
22%
  [ 7 ]  22%

Celkem hlasů : 31
Renca2
Zaslal: út Dub 07, 2009 7:18 am Citovat
Vlkodlačice
Poslední díl upírské ságy Stmívání, tedy Rozbřesk (Breaking Dawn) se dostal už i do českých knihkupectví. Takže bychom mohli začít hodnotit.
Radost nebo zklamání?
Proč se vám Robřesk líbil a proč ne?
Jak hodnotíte celou sérii?

Naposledy upravil Renca2 dne út Led 05, 2010 6:33 pm, celkově upraveno 1 krát.

Zaslal: út Dub 07, 2009 12:45 pm Citovat
Upírka
Tak jsem práv? do?etla Rozb?esk. Jsem velmi spokojena, d?stojné zakon?ení série. Za?átek byl sice pomalejší (rozum?jte: ?etlo se sice dob?e, ale skoro nic se nestalo na to, že to zabralo polovinu knihy), ale od chvíle, kdy se z Belly stala upírka jsem si p?íb?h vyložen? užívala. Smile

Co se tý?e ankety...nejvíce jsem si užila Stmívání. Nový m?síc m? skoro až nudil, Zatm?ní dobrý, ale už fakt bylo trapný, že Edward d?lá okolo p?em?ny takové drahoty. Rolling Eyes

Zaslal: út Dub 07, 2009 12:58 pm Citovat
Vlkodlačice
Magiere napsal:
ale od chvíle, kdy se z Belly stala upírka jsem si p?íb?h vyložen? užívala. Very Happy

P?esn? v tomhle okamžiku jsem m?la chu? s knihou praštit, a to už po n?kolikráté (bohužel nebo bohudík mám jen e-book, takže jsem mohla tak maximáln? restartovat PC Laughing ). Fakt jsem ráda, že jsem si to nekoupila. A to jsem si to p?vodn? cht?la objednat z USA stejn? jako p?edloni Eclipse, který tak mám doma 2x, jednou originál, jednou p?eklad. Pro mne je to nejlepší díl série a na BD se snažím zapomenout.

Jediná dobrá ?ást BD byla ta, která je vypráv?na z pohledu Jacoba. Ty dv? další stojí za s*** , což p?edstavuje 3/4 p?íb?hu. Crying or Very sad

Zaslal: út Dub 07, 2009 7:15 pm Citovat
Upírka
Bohužel povinnosti v reálném život? válcují mou touhu a pot?ebu p?e?íst Breakdown... Tedy toto téma zatím je pro mne tabu, ale jestli to dob?e dopadne, tak koncem kv?tna bude ?as si kone?n? záv?r ságy p?e?íst... Do té doby, p?átelé, mám zav?ené o?i... Wink Laughing Cool

Zaslal: st Dub 08, 2009 6:55 am Citovat
Vlkodlačice
T? obdivuju, že dokážeš takhle ?ekat. Já když do?etla Nový M?síc n?kdy v dubnu 2007, tak mi p?išlo, že nevydržím ?ekat do srpna 2007, kdy vyjde Eclipse, ne tak ten další rok do vydání Breaking Dawn. Takže jsem ?etla hned, jak se mi dostal do ruky. Very Happy

Zaslal: ne Dub 12, 2009 8:50 pm Citovat
Upírka
Pevná v?le a t?žké od?íkání... Laughing
Jsem dost trp?livá, a když si to takhle ?eknu, tak si to nitern? dodržím... Musím, abych mohla zvládnout školu a práci, tak te? Breaking Down musí stranou... V lednu, když jsem ?etla t?i díly ságy, tak m? to vy?adilo z denního provozu na n?kolik týdn?... Cool

Zaslal: po Dub 13, 2009 8:09 am Citovat
Upírka
Mám dotaz na Ren?u, ta to ur?o bude v?d?t. Smile Meyerová teprve píše nebo už dopsala Stmívání z pohledu Edwarda? A chystá ho Egmont k ?eskému p?ekladu?

Zaslal: po Dub 13, 2009 8:37 am Citovat
Vlkodlačice
Asi t? zklamu, ale už se o d?ní kolem Twilight moc nezajímám. D?íve jsem chodila skoro denn? na stránky Meyerové, Twilight lexicon, stmivani.wz.cz, intoxicated.cz a další a zajímala se o každou drobnost. Moje nadšení upadlo po do?tení Breaking Dawn. Film už je jen taková nostalgie.

Ale to, na co se ptáš, je pom?rn? stará informace. Podle toho, jak se loni vyjád?ila Meyerová, tak Midnight Sun ješt? nem?la dopsané v dob?, kdy se dostala jeho ?ást na internet. Nic nov?jšího na jejích stránkách k tomu není:
http://stepheniemeyer.com/midnightsun.html

Pokud to ale n?kdy vydá, tak pochybuju, že by si to Egmont nechal ujít vzhledem k prodejnosti celé série, která se ješt? zvýšila po uvedení filmu.

Zaslal: út Dub 14, 2009 7:43 pm Citovat
V každém díle této série je ?ást která m? opravdu nebavila (navracení se k p?edchozím díl?m a dny kdy se prost? nic ned?lo), bohužel v BD jich bylo opravdu dost. Nicmén? všechny díly m?ly i spoustu ,,sv?tlých" stránek a BD jsem musel do?íst už jenom ze zv?davosti jak to všechno bude pokra?ovat.Myslím že je to p?kné dílo a každý komu nevadí pár stránek navíc ho ocení.
Leah
Zaslal: po Dub 20, 2009 9:32 pm Citovat
M? nejvíce zaujal Nový M?síc. P?išel mi takovej nejemotivn?jší Twisted Evil No a up?ím? ?e?eno.. zhltla jsem ho za 10 hodin.. takže ?ekání na další knížku, by? jenom jeden den, m? málem zabilo Very Happy Jinak si myslím, že jsou povedené všechny a líbí se mi Renesme Smile Fakt povedený.. a jsem zv?davá, jestli vyjde Zapadající Slunce
Bodkin
Zaslal: út Dub 21, 2009 12:06 am Citovat
Vlkodlak
Rozhodnuto, za?nu psát upí?í romantiky! Samoz?ejm? si dám ženský pseudonym! Budu slavný a prachatý!

"Go ahead, make my day."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Renca2
Zaslal: út Dub 21, 2009 6:32 am Citovat
Vlkodlačice
Upí?í romantiky je v sou?asnosti strašn? moc, jen tak bys neusp?l Laughing

Zaslal: út Dub 21, 2009 8:42 am Citovat
Vlkodlačice
Pro ty, co nesehnali lednovou Pevnost (jako t?eba já), tak shrnutí ságy Stmívání od Martina Fajkuse se dnes objevilo na fantasya.cz:
http://www.fantasya.cz/clanek/romeo-a-julie-mezi-kapkami-krve
Napsáno výstižn? a p?itom bez spoiler?.

Zaslal: út Dub 21, 2009 12:36 pm Citovat
Upír
V každém z díl? je n?co co mne zaujalo. Ko?ením d?je je pro m? Alice. Jinak v Rozb?esku je velmi emotivní práv? p?erod v upíra a následné pocity. Taky ten otisk do Renesmé je paráda. Hlavn? to jak si to Bella uv?domí. No a ten konec kdy ovládne štít ,to je taky n?co k zamyšlení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Renca2
Zaslal: út Dub 21, 2009 1:11 pm Citovat
Vlkodlačice
Pro mne jsou tím ko?ením Alice a Emmett. Mrzelo mne, že Emmett nedostal v Rozb?esku skoro žádný prostor, a p?itom je to tak zábavná postava.

To Onyx: p?esn? ty v?ci, které píšeš, že se ti v Rozb?esku líbily, tak mne naopak znechutily - tj. p?erod v upíra, otisk do Renesmé Rolling Eyes (copak každá postava musí mít sv?j vlastní HE???), Bellina dokonalost ve všem co d?lá, a? už štít nebo chu? na krev.

Prost? mi to p?išlo, jako by se t?i díly ubíraly jedním sm?rem a pak následovala prudká zatá?ka, a to nejen v d?ji, ale i ve vývoji postav. Možná za to m?že Stepheniina víra, jinak si to neumím vysv?tlit.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: