Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Od STMÍVÁNÍ po ROZBŘESK

Který díl se vám líbil nejvíc?

Stmívání  
32%
  [ 10 ]  32%

Nový M?síc  
9%
  [ 3 ]  9%

Zatm?ní  
35%
  [ 11 ]  35%

Rozb?esk  
22%
  [ 7 ]  22%

Celkem hlasů : 31
Maud
Zaslal: po Kvě 11, 2009 3:50 pm Citovat
Upírka
Kone?n? jsem do?etla Rozb?esk, tak sem m?žu nakouknout aniž bych se bála, že mi tu n?co prozradíte Very Happy P?iznám se, že se mi do té knihy moc necht?lo. Nehodou jsem se dostala k n?kolika d?ležitým spoiler?m, které m? p?ipravily o pot?ebu dozvd?t se, jak to bude všechno pokra?ovat, nehled? na to, že bylo jasné, že to všechno dob?e dopadne.
Ale k celé sérii... Když jsem p?ed pár lety ?etla Stmívání, zamilovala jsem si ho. Nový m?síc byl taky fajn, ikdyž se mi víc líbil po Zatm?ní, kdy jsem za?ala preferovat Jacoba Cool Celkov? Zatm?ní hodnotím jako nejlepší z celé ságy. U Rozb?esku se mi nejvíc líbila ta ?ást z Jakeova pohledu. Nojo, to je ta slabost pro Jakea Twisted Evil
S odstupem ?asu ságu hodnotím jako p?eslazenou. ?asto jsem m?la chu? Bellu po?ádn? proliskat (to platí pro všechny knihy), aby se kone?n? probrala, p?estala být tak naivní a hlavn? se trochu krotila v popisu Edwarda. Brala bych trochu víc akce a mí? rozplívání se nad dokonalostí Edwarda.
Po?ád pro m? ty knihy mají ale ur?ité kouzlo, ikdyž styl psaní, nemuv? o p?ekladu (on, on, ona, já, já, já, jeslti chápete co myslím), by mohl být propracovan?jší.
Eh, trochu víc jsem se rozepsala Embarassed

I'm not lazy. I'm just happy doing nothing (Emily the Strange)

http://dark-passion.net
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger ICQ
Nikolaos
Zaslal: po Kvě 11, 2009 5:02 pm Citovat
Upírka
Maggot350 napsal:
Chtel sem se zeptat...hodne sem o Stmivani slysel...videl sem film a tak podobne...chystam se to precist, ale vzhledem k tomu, ze je to psany (prej) dost pro holky, ma cenu pro me, jako pro kluka, si to vubec kupovat? Abych nahodou neskoncil u treti stranky a nehodil to pod stul...
Ja by som skôr nehodnotila ?i sa to hodí pre ženy ale to ?i máš rád romantické a dos? presladené a miestom naivné príbehy. Ako celok to nie je úplne zlé, tá kniha má aj svoje svetlé miesta a ke? mám poveda? pravdu pre?íta? sa to dá. Na môj vkus je to však príliš naivné a jednoduché. Prvé dva diely som si kúpila a ostatné stiahla z netu lebo pre m?a sú to vyhodené peniaze. ?ítala som však len prvá dva diely a to ?o mám v pc ma zatia? necháva chladnou. No ke? sa budem potrebova? relax, zresetova? mozog a chu? ?íta? nie?o naozaj nenáro?né....
Ako som už písala v 14rokoch by som bola asi z tej knihy nadšená ale teraz ma to necháva dos? chladnou. A filmová verzia ma neláka skoro vôbec.

Zaslal: po Kvě 11, 2009 6:01 pm Citovat
Vlkodlačice
To Maud: Zas tak moc ses nerozepsala Very Happy
Já když to do?etla, tak jsem se ze svého zklamání rozepisovala na Twilight fóru (momentáln? bohužel nefunk?ní), a to byly litanie. A velká kritika nejen na d?j Rozb?esku, ale i na autor?in styl.
Ale to, co jsi napsala, pln? vystihuje i m?j názor.

Zaslal: po Kvě 11, 2009 6:14 pm Citovat
Já tvrdím, že je to pro baby Very Happy Nedokážu si p?edstavit, že by n?co takovýho m?l ?íst chlap, pro n?j už to bude moc p?eslazený a zaobalený. Pro babu, která nepot?ebuje v?d?t, jak daleko do krku si hrdinové str?í jazyk a kam p?esn? co....bla bla, atd. atd. je to sladký nenáro?ný po?tení?ko, ale chlapa by asi ovládl pocit trapnosti. Totiž i m? se u n?kterých scén protá?ely o?i v sloup, a to mám tuhle sérii velice ráda (i když to tak možná nevypadá, ale když on m? ten Rozb?esk strašn? zklamal Crying or Very sad
..
Zaslal: út Kvě 12, 2009 11:31 am Citovat
Bohužel jsem m?l zkušenost v místní knihovn?..
Inu je to ?ervená knihovna..
Wink
Nikolaos
Zaslal: út Kvě 12, 2009 7:51 pm Citovat
Upírka
M?a pobavilo, že v Brlohu je zaradená táto sériá do kategórie horor. Laughing

Zaslal: st Kvě 13, 2009 10:42 am Citovat
Vlkodlačice
Nejen v Brlohu, ale i t?eba v Minotauru nebo Fantasyshopu.
Myslím, že ?tená?e knihy neznalé za?azení mezi horory m?že zna?n? zmást.
Oproti tomu na amazon.com je kniha mezi Children's Books a Teens.

Zaslal: st Kvě 13, 2009 7:52 pm Citovat
Upírka
Ke? už sme pritom tiež sa mi zdá podivné, že do série horor je zaradená aj Anita B. series. Ke? vidím to zara?ovanie kníh v Brlohu najradšej by som im to tam prerovnala. Na také veci som detailistka. Najradšej by som im napísala mail. Laughing

Zaslal: út Čer 16, 2009 8:42 pm Citovat
otázka k Rozb?esku, do?etl jsem to ale boužel jen v internetove podob?, nemá n?kdo dob?e zpracovanej p?eklad? to co jsem ?etl bylo prost? hrozny.. jako kdyby to n?kdo vytáhl z translatoru, hrubky a p?ekliky.. kdyby m?l n?kdo dob?e zpracovanou verzi Rozb?esku tak prosím at postne link p?ez PM.. Smile
Renca2
Zaslal: po Čer 22, 2009 8:26 am Citovat
Vlkodlačice
Tak se nám Stmívání dostalo do TOP 12 v anket? Kniha mého srdce.

Pro n?koho možná p?ekvapiv?, ale když ob?as ?lov?k koukne na žeb?í?ky prodejnosti, tak se nem?že divit. Protože tahle anketa není o nejkvalitn?jší knize, ale o knize, kterou máme nejradši. A sérii Stmívání má prost? rádo hodn? lidi?ek. Very Happy

Pro zajímavost, knihy Zatm?ní a Nový m?síc se do TOP 100 nedostaly jen t?sn?. Zatm?ní skon?ilo na 106. a Nový m?síc na 109. míst?.
Zatím netuším, kolikátý se umístil Rozb?esk v TOP 100. Ale do TOP 12 se od každého autora mohla dostat jen jedna kniha.

P?estože to není moje nej kniha, tak z té TOP 12 je to pro mne jediná kniha, ke které jsem se po prvním p?e?tení ješt? n?kolikrát vracela.

Hlasovat m?žete na www.knihasrdce.cz do 30.zá?í.

Zaslal: so Srp 08, 2009 11:19 am Citovat
Upírka
Ráda bych zhodnotila všechny ?ty?i knihy, ne jen ?ekla, která je pro m? nejlepší...

Stmívání: Zpo?átku jsem byla k té knize kritická. Je to romantické, naivní a p?eslazené...Isabella Swanová mi p?ipadala jako typická p?edstavitelka blázniv? zamilovaných holek a Edwarda jsem vid?kla jako p?íliš dokonalého, sladkého, báje?ného, and?laského upíra. Ovšem poté, co jsem se do knihy hloub?ji za?etla, musela jsem si p?iznat, jak moc jsem se mýlila a co vše se za tím skrývalo. Nejsem sice fanoušek p?esládlých emocionálních výlev?, ale od okamžiku, kdy se jí Edward p?estal vyhýbat jsem v Belle za?ala vid?t sebe - neohrabaná, málomluvná a hlavn? šílen? zamilovaná a co bylo lepší, v?d?la jsem, co si myslí, jako bych byla na jejím míst?. A pak, když se zjevila hrozba, najednou jsem se bála, že to špatn? dopadne a že Bella skon?í jako ve?e?e... Našt?stí se tak nestalo a já mohla sledovat její život v Novém m?síci...

Nový m?síc je kniha, která má po emociopnální stránce z hlediska Belly náhle nejvíc bod?. P?esn? si dovedu p?edstavit, jak se cítila, jak se z toho dostávala a jak to bylo t?žké. Very Happy A a?koliv jsem v?d?la, že takové stavy jsou málo pravd?podobné, ?i spíše v?bec, proklínala jsem Edwarda za jeho slova (upír neupír, sladké, nesladké, bylo to kruté)... A náhle hups, nastal zvrat a než jsem se nadála, byli zase spolu - v bezpe?í. Docela m? naštvalo, že Bella byla zase v klidu, v pohod? a odpustila mu bez zaváhání. Litovala jsem Jacoba, ke kterému jsem si vytvo?ila vztah a kterého mám strašn? moc ráda ješt? te?, nehled? na to, jak moc dot?rný byl.

T?etí kniha se mi nelíbila v?bec... Bylo to opakování jedni?ky, jen v? v?tším a zpo?átku jsem se nudila. Všechno bylo op?t moc r?žové moc perfektní. I nadále p?etrvávala lítost nad Jacobem a n?kdy jsem se p?istihla, že si p?eju, aby Bella byla s ním, hlavn? v mometu, kdy se h?áli ve stanu. Když jsem ovšem porovnala trojku s jedni?kou, rozhodn? to nebylo m?dov? sladké. Návrat Volturiových byl d?sivý, ovšem trochu nudný vzhledem k tomu, co p?ežili. Ovšem slib její nesmrtelnosti trval, takže to byl p?íslib ?íst ?ty?ku...

Které byla naprosto perfektní. Slupla jsem ji jako malinu, nebo ješt? rychleji. Nap?tí p?etrvávalo celou dobu a já si užila knihu z pohledu Jacoba. Jeho myšlenky a cít?ní byly rozkryty a byly takové... n?žné v??i Belle.... Šokovalo m? dít?, uchvátila p?em?na Belly a strachovala jsem se, jestli st?et s hrozbou p?ežijí... Nemám slvo nad poslední knihou, je toho tolik, co ?íct...

Když vezmu všechyn ?ty?i knížky, m?žu ?íct, že je to nejlepší romantický p?íb?h, který jsem ?etla, plný zvrat? a p?ekážek. Samoz?ejm? mužské ?ásti populace se m?že zdát... šílený a nehodící se pro n?, Kniha má svá sv?tlá místa, ano. Kdo má rád emoce a rád se nimi probírá, louskání toho všeho bude to pravé o?echové.

Zaslal: ne Srp 09, 2009 12:31 pm Citovat
Vlkodlačice
Je zvláštní, jak fanoušci série m?žou mít tak r?zné názory na jednotlivé díly.
Já bych na Rozb?esk nejradši zapomn?la. Confused Což se mi za?íná da?it, jelikož už je to rok, co jsem to ?etla, a nikdy jsem se k tomuhle dílu nevrátila.

Zaslal: ne Srp 09, 2009 1:50 pm Citovat
Upírka
Já bych nejrad?ji zapomn?la na Zatm?ní Smile.

?ímpak to je, že nemáš ráda Rozb?esk?

Zaslal: po Srp 10, 2009 1:07 pm Citovat
Vlkodlačice
Pro? nemám ráda Rozb?esk?
SPOILER!!!

1) svatba - chyb?l tanec s Emmetem a vadilo mi na?asování Jacobova návratu a následná hádka
2) líbánky - milostná scéna ???
3) t?hotenství - si snad d?lá Meyerová srandu, ne???
4) v téhle knize jsem p?estala mít ráda Bellu, což zásadn? ovlivnilo m?j postoj ke knize
5) p?em?na - doufala jsem, že k tomu nedojde, nebo že d?ív um?e
6) zázra?né dít? - všechno zná, ví, všichni ho milují
7) bezchybná upírka Bella - nenapadla ?lov?ka, jak to???, zázra?né schopnosti
8.) válka - neválka - protože nep?ítele uchvátilo zázra?né dít? ???
9) kde jsou ty tréninky s Emmetem - to mohla být sranda a Meyerová to klidn? vynechala
10) otisk Jacoba do dít?te - copak musí každý nalézt své št?stí?
11) odhalení tajemství otci - tomu jako ?íkají normální reakce, jo?

V celé knize se mi líbila jen ta Jacobova ?ást, kde ?ešili rozpad sme?ky.

Víc jsem si nevzpomn?la, jak ?íkám, už je to rok, co jsem to ?etla...

Zaslal: po Srp 10, 2009 2:25 pm Citovat
Upírka
Smile Musím souhlasit, n?které v?ci chyb?ly. Bella jako upír není tak úchvatná jako když byla ?lov?kem, k válce jsem doufala, že nedojde a musím ?íct, že to nebylo kv?li zázra?nosti dít?te, ale díky d?kazu Alice... Ano, Emmet, m?j milá?ek, mi tam dost chybel, jak v tanci, tak ve výcviku. Myslím, že Meyerová nedala moc prostoru pro rozvoj ostatních z Cullenovy rodiny. Co se otisku tý?e. Myslím, že Jacob byl jediný, kdo si to št?stí zasloužil...
Smile Vlastn? jak ?íkám, Nový m?síc je mou nejoblíben?jší knihou z t?ch ?ty? knih.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: