Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Filmy  ~  Let The Right One In

S1M0NE
Zaslal: ne Led 24, 2010 8:54 pm Citovat
Upírka
Co říkáte na tuhlé švédskou hororovou upířinu? Podle mě jeden z nejlepších strašidelných filmů o upírech. Very Happy

Zaslal: ne Led 24, 2010 9:58 pm Citovat
kuchátor
S tím nejde nesouhlasit. Je to jeden z mála nových filmů o upírech, na které se dá koukat

Renca2
Zaslal: po Led 25, 2010 7:41 am Citovat
Vlkodlačice
jj, už jsme to tu někdy dřív rozebírali (asi v topicu Nové filmy), je to jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla.

Četla jsem i knihu, ale to mne tak nechytlo, i když to osvětlilo řadu otázek, které jsem po filmu měla. Smile

Zaslal: po Led 25, 2010 5:38 pm Citovat
Upírka
Jo tu knížku bych si taky ráda přečetla, bohužel v angličtině moc zběhlá nejsem. Ale přrý ji mají vydat i u nás, tak se na ní těším.

Zaslal: st Úno 03, 2010 1:15 pm Citovat
Vlkodlačice
jj, knihu letos vydá nakladatelství Argo.

Anotace:
JOHN AJVIDE LINDQVIST: Ať vejde ten pravý
Zima roku 1981. Poklidný život na stockholmském předměstí naruší podivné události. Nejprve nedaleko objeví mrtvolu chlapce, kterého vrah nechal záměrně vykrvácet. Vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o rituální vraždu. A to je jenom začátek. Místní obyvatele pozvolna zachvátí strach. Dvanáctiletý Oskar má zatím jiné starosti. Jeho spolužáci ho už dlouho šikanují a on se jim nedokáže postavit. Marně sní o pomstě. Dokud se do vedlejšího bytu nenastěhuje postarší muž s holčičkou Eli. Oskar se s Eli spřátelí. Jeho nová kamarádka je ale poněkud divná. Vychází ven jen v noci, i v mrazu chodí nalehko a často bývá hladová. Navíc trvá na tom, že nemůže vejít dovnitř, dokud ji nepozve dál. Přesto mezi nimi vzniká silné pouto.
Ať vejde ten pravý je románový debut švédského spisovatele J. A. Lindqvista. Tento upíří horor o první lásce ze švédského předměstí vzbudil na švédské literární scéně senzaci a byl přeložen do řady jazyků. Stejnojmenný film Tomase Alfredsona měl v českých kinech premiéru v listopadu 2009. V současné době se připravuje americká filmová adaptace pod názvem Let Me In.

Vyjde v létě 2010.

Zaslal: pá Úno 05, 2010 5:55 pm Citovat
Upírka
Renča čo by si mi poradila? Skúsiť sa trápiť a prekladať krvopotne knihu z aj alebo si ju prečítať po česky a potom ísť na tú v anglickej verzii? Čo by bolo pre začiatočníky vhodnejšie a ľahšia cesta?

Zaslal: so Úno 06, 2010 11:01 am Citovat
Vlkodlačice
Volila bych to první. Já když už něco přečtu česky, tak to nečtu znovu anglicky, na to mi chybí motivace.
Já totiž nečtu anglicky "pro studijní účely", ale protože to, co si chci přečíst, česky nevyšlo nebo vyjde až za dlouhou dobu. To zlepšování se v anglické slovní zásobě je prostě jen užitečný vedlejší efekt. Smile

Takže si možná na tohle počkej, až to vyjde česky, a anglicky čti něco jiného.
Třeba Hamiltonovou, když ráda čteš Anitu. Buď díly, cos ještě česky nečetla, nebo zkus její sérii Merry Gentry.

Nebo třeba Chloe Neill, psala jsem o tom na hlavní stránce:
http://deti-noci.cz/view.php?cisloclanku=2009120009
Dobře se to čte, angličtina celkem lehká.

Zaslal: so Úno 06, 2010 10:35 pm Citovat
Upírka
Renča : Ďakujem

Zaslal: st Bře 03, 2010 10:13 pm Citovat
Upírka
Renča napsal:
jj, knihu letos vydá nakladatelství Argo.

Anotace:
JOHN AJVIDE LINDQVIST: Ať vejde ten pravý
Zima roku 1981. Poklidný život na stockholmském předměstí naruší podivné události. Nejprve nedaleko objeví mrtvolu chlapce, kterého vrah nechal záměrně vykrvácet. Vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o rituální vraždu. A to je jenom začátek. Místní obyvatele pozvolna zachvátí strach. Dvanáctiletý Oskar má zatím jiné starosti. Jeho spolužáci ho už dlouho šikanují a on se jim nedokáže postavit. Marně sní o pomstě. Dokud se do vedlejšího bytu nenastěhuje postarší muž s holčičkou Eli. Oskar se s Eli spřátelí. Jeho nová kamarádka je ale poněkud divná. Vychází ven jen v noci, i v mrazu chodí nalehko a často bývá hladová. Navíc trvá na tom, že nemůže vejít dovnitř, dokud ji nepozve dál. Přesto mezi nimi vzniká silné pouto.
Ať vejde ten pravý je románový debut švédského spisovatele J. A. Lindqvista. Tento upíří horor o první lásce ze švédského předměstí vzbudil na švédské literární scéně senzaci a byl přeložen do řady jazyků. Stejnojmenný film Tomase Alfredsona měl v českých kinech premiéru v listopadu 2009. V současné době se připravuje americká filmová adaptace pod názvem Let Me In.

Vyjde v létě 2010.

Díky moc za info, já jsem se to snažila najít někde na netu a nikde nic, tak už jsem si myslela, že to je jen nějaká fáma. Na knížku se rozhodně moc těším.

Zaslal: čt Lis 18, 2010 7:32 pm Citovat
Vlkodlačice
Kniha vyšla v létě slovensky a před pár dny v Argu i česky.
Znovu jsem se přesvědčila o tom, že když vím, jak příběh (film či kniha) dopadne, tak už to nemá takovou poutavost, a čtu to pak hrozně dlouho (teda na mé poměry).
Ale dočetla jsem, recenze už je na webu. A jelikož jsem viděla ukázku z knihy ve slovenštině, trochu jsem se bála, jak bude vypadat český překlad, a myslím že se velice dobře podařil. Nic mě netahalo za uši (teda asi za oči) Very Happy

Jsem zvědavá na ten americký remake.

Zaslal: po Lis 22, 2010 6:39 pm Citovat
Vlkodlačice
Neodolala jsem nabídce Levných knih a DVD s filmem si koupila.

Když jsem to teď po roce a půl znovu zkoukla, a zároveň poté, co už jsem přečetla knihu, tak mi přišlo, že film je oproti knize strašně osekaný. Je jasné, že do filmu nejde nacpat vše, ale chybí kompletní zápletky a z těch českých titulků na DVD ani není poznat ten přechod u Eli z mluvení v ženském rodě na mužský.
Co si pamatuju, tak z těch amatérských titulků od nevímkoho ta změna byla jasná.

Zaslal: út Lis 30, 2010 2:37 pm Citovat
Vlkodlačice
BTW, pokud jste viděli film či četli knihu a pamatujete si tu scénu, jak kočky napadnou nakaženou Virginii, myslíte si, že se kočky mohou nakazit upířím virem? Staly se z těch koček upírky, když ji pokousaly? Question

Zaslal: pá Pro 03, 2010 1:43 am Citovat
kuchátor
Mno, to si nemyslím, to by ona musela pokousat ty kočky...

Renca2
Zaslal: pá Pro 03, 2010 7:27 am Citovat
Vlkodlačice
Ono vlastně v tom filmu vůbec není vysvětleno, jak se ta nákaza přenáší, jestli nějakým jedem ve slinách, či v krvi, pokud by to bylo krví, tak by stačilo, že se ty kočky krve upíra napily, ale taky každý nemusí být přenašeč nákazy, tak nevím... a kočky můžou být imunní.

Ale třeba v sérii o Vladovi od Jenny Nowak se to řešilo. Když Vladův pes nešťasnou náhodou olízl jeho krev, tak ho nechali utratit, aby se z něj nestal nějaký upíropes, či jak by se takové příšeře říkalo. Very Happy

Zaslal: pá Pro 03, 2010 6:05 pm Citovat
kuchátor
No, ale na druhou stranu ta ženská se upírem stala tak, že byla pokousána, takže bych to viděl spíš na ty sliny, než na krev...

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: