Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Filmy  ~  Vlkodlak (The Wolfman - 2010)

Film Vlkodlak (ohodnoť jako ve škole)

1  
18%
  [ 2 ]  18%

2  
18%
  [ 2 ]  18%

3  
36%
  [ 4 ]  36%

4  
27%
  [ 3 ]  27%

5  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkem hlasů : 11
Dark Knight
Zaslal: čt Úno 18, 2010 10:21 pm Citovat
Básník smrti
Tak jak se Vám líbí film, který po letech navrací vlkodlaky zpět na výslunní?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger
Dark Knight
Zaslal: čt Úno 18, 2010 10:25 pm Citovat
Básník smrti
Osobně se na něj docela těším, ačkoliv to pro mě nění největší událostí sezóny. Nedávno to byl Avatar a District 9, předevčírem Lítám v tom, včera konečně Cesta a dnes Sherlock Holmes. Filmovému trhu poslední dobou kralují skvělé kousky a nasazují laťku velice vysoko, navíc, soudě dle recenzí je Vlkodlak úsměvným béčkem, takže uvidíme. V nejblisží době na to půjdu, takže přinesu nějakou recenzi. Pokud někdo bude rychlejší, jeho názor jen uvítáme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger
Renca2
Zaslal: pá Úno 19, 2010 7:18 am Citovat
Vlkodlačice
Taky to chci vidět, vždyť se o tomhle filmu mluví už pár let.
Ale z recenzí zatím vyplývá, že se to moc nepovedlo.
Což neznamená, že se to nemůže líbit mně Smile

Zaslal: po Bře 01, 2010 3:38 am Citovat
Básník smrti
ty vole...na stránky to nemohu napsat takto od plic...ale ty vole...dneska neusnu. Budu se bát, že mě bude pronásledovat pocit viny z toho, že jsem tuhle sračku vůbec viděl. Ne...ne, já mám rád filmy a snesu hodně...ale tohle už vidět nechci!

http://www.deti-noci.cz/view.php?cisloclanku=2010030001
Renca2
Zaslal: st Bře 03, 2010 7:56 am Citovat
Vlkodlačice
Hokrova recenze na FP:
http://www.fantasyplanet.cz/clanek.asp?id=3393

Tohle mě docela navnadilo, i když píše, že scény jsou nedotažené, že celkově film není nic extra, co bychom si dlouho pamatovali.
Ale taky film neodsuzuje na smetiště.

Zaslal: po Kvě 10, 2010 11:40 am Citovat
Básník smrti
To to doprdele ještě nikdo neviděl, nebo odmítáte hlasovat? Docela by mě zajímal i názor někoho dalšího na tenhle film.

Zaslal: po Kvě 10, 2010 12:34 pm Citovat
Vlkodlačice
já to ještě neviděla, ale abych se tu takhle rozčilovala, že něco komentuju sama, to bych se třeba v topicu ke knihám či seriálům asi zbláznila Laughing

Zaslal: po Kvě 10, 2010 1:14 pm Citovat
Upír
Maj to už ... třeba na Uložto, nebo tak? Smile Dneska se po něm mrknu, jesli pude sosnout tak to shlidnu zkomentuju ti to, ať máš radost. Wink
Ono málokdo se pude podívat do kina (no ono zrovna levný neni) na film o kterym někdo řiká, že větši shit už dlouho neviděl. Smile

Máte-li stále všechny končetiny na svém místě ... asi se mu líbíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Dark Knight
Zaslal: po Kvě 10, 2010 1:38 pm Citovat
Básník smrti
Jo, na ulozto je nekolikrát, já na něm taky nebyl v kině. Díky, aspoň někdo ochotný Smile

To Renča: No ale mě to nebaví psát si sám pro sebe Very Happy

Zaslal: po Kvě 10, 2010 3:26 pm Citovat
Vlkodlačice
To Knight: no, i když to tak někdy může vypadat Laughing , tak mě taky ne

vždy doufám, že se někdo chytí a zareaguje Confused ale zas až tak mě to nepálí, abych používala cizí slova Laughing

Zaslal: po Kvě 10, 2010 3:31 pm Citovat
Básník smrti
Snad to aspoň někdo čte...

Zaslal: út Kvě 11, 2010 5:53 pm Citovat
Upír
Tak ... shlídnuto, i když se obávám že moje hodnocení nebude uplně ověktivní, jeslikož mi nebylo přáno ani kvalitního zvuku, ani kvalitního obrazu. Confused

Nicméně když to celý shrnu, dovolil bych si tvrdit že peněz danejch za lístek na tenhle film bych sakramentsky litoval. Crying or Very sad

Film:
Trailer nám nabízel krásnej průřez těma nejzajímavějšíma scénama ... jen je trochu na prd, že kromě těch už ve filmu žádná další zajímavá nebyla. Confused
Člověk už po prvních 20ti minutách tuší kdo bude hlavní padouch, na což si začínám poslední dobou zvykat, nicméně jeho totožnost je až do poloviny filmu zahalená příjemě lehkym závojem. Ale jeho odhalení? Uprostřed filmu si příjít, bez omáčky nebo sebemenšího náznaku napětí říct "Sem to já." a zase odejít? To je hnus velebnosti.
A co se týče scénáře celkově, nemůžu se zbavit pocitu, že se ve filmu jednalo spíš o téma tragický lásky, než o vlkodlaky jako takový. Což je mimochodem jeden z důvodů, proč bych tenhle film přiřadil ke škváru pro temno-lásku milující puberťáky, hned vedle Stmívání.

Vlkodlak:
Zobrazení vlkodlaka bylo určitě originální a zdaleka ne nejhorší co sem kdy viděl ... nicméně k lepším bych se ho zařadit neodvažoval. Celkově ode mne nemůže dostat víc než 45%.
Co mi na něm vadilo nejvíc bylo:
Že přezto že se z něj stala "krvežíznivá bestie", zabíjel jen pro zabíjení (nevšim sem si jedinýho náznaku snahy o shánění potravy, nebo krmení).
A to ani nemluvim o tom, že skrz svoji "neovladatelnou ZVÍŘECÍ zuřivost" byl jeho styl boje až příliž lidskej.
Další trnem v oku byl vlkodlakův styl běhu ... perfektně viditelnej v závěru filmu, kdy běží po dvou po horizontu v lese. Byl bych možná schopnej překousnout to, že běhá po dvou ... ale to držení tlap? Hotová dáma, leckterej módní návrhář vypadá bojovnějc.
Jinak, pod přirovnání k planetě opic se můžu jedině podepsat ... ta podoba byla skoro až nechutná.

No, recenze psát neumim. Takže tolik k mýmu názoru, více odemě nečekejte, ten film byl tak záživnej že sem veškerou svoji psychickou sílu musel využít na to abyyh odolal touze to prostě vypnout a smazat.

//EDIT:
Ještě sem si vzpoměl, že sem se chtěl vyjádřit k zařazení filmu:
Thriller - Popravdě význam tohodle pojmu neznám, ale za posledních 5 let si nevzpomínám na jedinej film co by to neměl v popisku.
Romantický - Z 90% filmu určitě, romantikou i když docela zmatenou je film doslova nasáklej, což mu bohužel na kvalitě spíš ubírá. Sou hold témata co se k lásce až tak moc nehoděj.
Horor - Napočítal sem tušim 7 lekacích scén, což za hororový nepovažuju ani když sou jich desítky. Strach sem nepociťoval během sledování filmu dohromady ani minutu, takže z tohodle pohledu taky nic. A krev? (Ano, poslední dobou se za horory označujou i filmy kterejm k tomu stačí nezměrný množství krve.) Ani ta tam skoro nebyla. ... Tedy Hororem se Wolfman dá nazvat snad jedině pro milovníky Vlkodlaků, nicméně i tam by bylo na místě spíš označení "utrpení".

Máte-li stále všechny končetiny na svém místě ... asi se mu líbíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Dark Knight
Zaslal: út Kvě 11, 2010 7:20 pm Citovat
Básník smrti
Krásné shrnutí, sdílíme stejný názor, takže mě těší, že jsem ve svém hodnocení nebyl zas tak mimo Very Happy Zahlasuj do ankety, zajímá mě, co dáš.

Zaslal: út Kvě 18, 2010 12:44 pm Citovat
Já vám nevim..
Remake klasiky..
O.K.
Ale ten Vlkouš, tý vle souhlas s Ragnym..
Laughing
Renca2
Zaslal: ne Čer 13, 2010 9:40 am Citovat
Vlkodlačice
Tak jsem to konečně viděla.
Jelikož jsem nejen tady četla skoro samé odsudky, tak jsem toho od filmu moc nečekala, a tedy nebyla nějak zklamaná.

Hlavní zápletka byla jasná, žádné velké překvapení, přesně to, co jsem čekala.
Všechny 3 postavy to zahrály dobře, Hopkins vyniká jako vždy.

Ano, vadilo mi zobrazení vlkodlaka, ale toho si každý představuje, jak chce, to je těžko posuzovat. Nikde není žádná šablona, jak má vypadat vlkodlak, či jak se má hýbat.
Spíš mi vadilo jeho ztvárnění jako "nemyslící zuřivé bestie", jako by automaticky s proměnou přišel o mozek, ale to je taky v řadě jiných filmů.

Dobrá ponurá melancholická atmosféra, odpovídající hudba.

Zbytečně natahované scény - třeba to "putování" z Londýna. Ale i celý ten začátek, než se něco začne dít.

Líbily se mi ty flashbacky a děsivé sny ala Glum.

Nějak jsem nepochopila tu "léčebnou kúru" v blázinci. Myslím, proč ho tam nechal otec zavřít? To ho měl radši zabít.

Je to remake klasiky, takže nikdo nemohl čekat akční nářez. Ta závěrečná scéna v hořícím domě tak působí vzhledem k celém dojmu z filmu nepatřičně.

Je to hlavně konflikt otec/syn, ta švagrová mi tam přišla trochu zbytečná. Chápu, že to mělo působit romanticky, ale to se nepovedlo. Ten úplný závěr byl děsně patetický. Nemluvě o tom, že proměna zpět v člověka v té scéně měla nastat, až je bestie mrtvá, tedy žádná "poslední slova", jak to udělali.

Ale vzhledem k tomu, jaké filmy o vlkodlacích obecně jsou, tak bych řekla, že tohle patřilo mezi lepší průměr.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: