Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Black Dagger Brotherhood / Bratrstvo Černé dýky

Renca2
Zaslal: so Zář 04, 2010 8:12 pm Citovat
Vlkodlačice
Upírskou romantickou sérii americké autorky J.R.Ward nemusím složitě představovat, dva díly její série o Bratrstvu Černé dýky už česky vyšly, třetí Probuzený milenec vyjde v říjnu 2010 v nakladatelství Baronet.

Recenze na oba již vyšlé díly jsou na webu:
http://deti-noci.cz/view.php?cisloclanku=2010040022
http://deti-noci.cz/view.php?cisloclanku=2010060025

V originále vyšlo už 8 knih, naposledy letos na jaře Lover Mine.

Příští rok se chystá kniha o Payne s názvem Lover Unleashed.
Popis:
Payne, twin sister of Vishous, is cut from the same dark, seductive cloth as her brother. Imprisoned for eons by their mother, the Scribe Virgin, she finally frees herself - only to face a devastating injury. Manuel Manello, MD, is drafted by the Brotherhood to save her as only he can - but when the human surgeon and the vampire warrior meet, their two worlds collide in the face of their undeniable passion. With so much working against them, can love prove stronger than the birth right and the biology that separate them?

Autorčin web:
www.jrward.com

Naposledy upravil Renca2 dne po Říj 25, 2010 12:34 pm, celkově upraveno 1 krát.

Zaslal: pá Zář 10, 2010 9:22 am Citovat
Vlkodlačice
Velmi podobnou sérii píše i Lara Adrian - The Midnight Breed.
Je to také o společenství upírských bojovníků, každý díl se věnuje jednomu z nich a všichni společně bojují proti jiným nepřátelským upírům. Prostě hodně podobný styl jako BDB, který se mi líbí Smile

Jsem se zamotala... chtěla jsem napsat, že tuto sérii u nás chystá vydat nakladatelství Brány, první díl by měl vyjít koncem října pod názvem Polibek půlnoci. Very Happy
http://www.brana-knihy.cz/pripravujeme/polibek-pulnoci/

Zaslal: po Říj 25, 2010 12:19 pm Citovat
Upírka
Tak ja s tebou pujdu diskutovat sem Smile

tahle serie me uchvatila, ale zatim mam prectene jen ty tri dily co vysly tady...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renca2
Zaslal: po Říj 25, 2010 12:23 pm Citovat
Vlkodlačice
No, on druhý a třetí díl jsou stejně asi nejlepší Smile Ne, že by to pak šlo nějak s úrovní dolů, ale záleží, kterého bratra si oblíbíš Smile Těžce jsem se prokousávala jen šestkou o Phurym. Sedmička o Rehvengovi je naopak hodně dobrá, asi jako trojka Smile

Zaslal: po Říj 25, 2010 12:26 pm Citovat
Upírka
Je fakt ze vetsina holek miluje Rhage a Zsadista Smile
ja se na Phuryho tesim, tak snad me nezklame, ale kdyz ja mam rada vsechny bratry Very Happy
darkwitch
Zaslal: po Říj 25, 2010 6:24 pm Citovat
Upírka
Renča napsal:
Velmi podobnou sérii píše i Lara Adrian - The Midnight Breed.
Je to také o společenství upírských bojovníků, každý díl se věnuje jednomu z nich a všichni společně bojují proti jiným nepřátelským upírům. Prostě hodně podobný styl jako BDB, který se mi líbí Smile

Jsem se zamotala... chtěla jsem napsat, že tuto sérii u nás chystá vydat nakladatelství Brány, první díl by měl vyjít koncem října pod názvem Polibek půlnoci. Very Happy
http://www.brana-knihy.cz/pripravujeme/polibek-pulnoci/

Tak jsem neodolala a dnes si ji koupila, tak uvidime jak se mi to bude libit Smile
Renca2
Zaslal: út Říj 26, 2010 6:55 am Citovat
Vlkodlačice
Tak pak napiš, jak se ti to líbilo. Wink
Na webu jsem na to psala recenzi.
http://deti-noci.cz/view.php?cisloclanku=2010100015

Ptala jsem se dnes v Baronetu, jak to vypadá s dalšími BDB, a bylo mi sděleno, že další 3 díly vyjdou příští rok na jaře (duben-červen), české názvy zatím ještě nemají.
V listopadu proběhne dotisk jedničky a dvojky, kdyby někdo nemohl sehnat Smile

Zaslal: st Říj 27, 2010 2:11 pm Citovat
Upírka
Dalsi dil BDB az v dubnu? Baronet me chce znicit...

Polibek pulnoci se mi moc libil, je to svym zpusobem mnohem drsnejsi nez BDB, protoze z pritele se muze stat nepritel, ale zase to, ze se Marek dostal ze zavislosti je nadeje i pro Rad... hmmm a ty eroticke sceny staly za to Very Happy
uz se tesim jak to bude pokracovat...
janave
Zaslal: čt Říj 28, 2010 11:36 am Citovat
Tak z komentářů přesídluji do fora Very Happy

Holky, Baronet nás chce zničit všechny...... Stáhla jsem si všechny díly v AJ a snad to zvládnu.

Jinak na Polibek půlnoci se chystám příští týden. Jsem na něj moooooc zvědavá
Renca2
Zaslal: čt Říj 28, 2010 12:39 pm Citovat
Vlkodlačice
No, rozhodně se při tom naučíš vybraným anglickým výrazům Laughing

Jinak jsem v půlce českého překladu Zsadista a je fakt, že překladatelka na hrubém výrazivu hodně ubrala, a slova jako f**k překládá "do háje" atp.
Ale pokud tohle opomenu, tak se mi ten překlad líbí, i když jsem narazila na pár logických nesmyslů v překladu, ale to se občas stává, to má hlídat jazykový redaktor.

Zaslal: pá Říj 29, 2010 4:46 pm Citovat
Upírka
Tak me vubec nevadi, ze ubrala na hrubem vyrazivu, myslim, ze pro mnoho lidi to bude snesitelnejsi...
Axia
Zaslal: pá Říj 29, 2010 5:54 pm Citovat
Čarodějka
darkwitch napsal:
Je fakt ze vetsina holek miluje Rhage a Zsadista Smile
ja se na Phuryho tesim, tak snad me nezklame, ale kdyz ja mam rada vsechny bratry Very Happy

Možná proto, že jsou takoví nejdrsnější, nejmužnější. Osobně jsem si velmi oblíbila Zsadista, ale pak jsem se dostala k Lover unbound a propadla Vishousovi Smile
Axia
Zaslal: pá Říj 29, 2010 5:57 pm Citovat
Čarodějka
darkwitch napsal:
Tak me vubec nevadi, ze ubrala na hrubem vyrazivu, myslim, ze pro mnoho lidi to bude snesitelnejsi...

Ani mi nepřišlo, že je styl Wardové nějak extra hrubý. Ten jazyk mi k bandě mužných, drsných chlapů seděl mnohem víc, než jak je přeložen a zeditován třetí díl. Nějak mi nesedělo, že zjizvený, holohlavý, drsný, nebezpečný, smrtonosný upír mluví spisovně ... Mnohem víc mi seděl styl prvních dvou dílů ...
darkwitch
Zaslal: pá Říj 29, 2010 6:55 pm Citovat
Upírka
No dobre, lepe se to hodi, ale me se to takhle lepe cte Very Happy
Renca2
Zaslal: út Dub 26, 2011 7:50 am Citovat
Vlkodlačice
Lover Unleashed konečně přečteno, takže moje dojmy:
Pozor, obsahuje malé spoilery k předchozím dílům!

Kupodivu tohle není příběh Payne a Mannyho, jak je avízováno, ale pro množství prostoru a výraznost spíše trojice Vishous/Butch/Jane. A já jsem vlastně ráda, protože Payne mě nijak nelákala.

Wardová opravdu příběh Payne pokazila. Kam zmizela tvrdá holka z minulých dílů? Proč ji Wardová připoutala na lůžko, takže nehrozí téměř žádná akce? A když v závěru doufáte, že už by snad něco mohlo přijít, tak se to slovně vysvětlí. Prostě linka Payne byla v tomhle díle totálně ušlapána.

Knihu nad vodou držel Vishous a tyhle pasáže byly moc fajn a těšila jsem se na ně.

Vztah Quinn - Blay se téměř nikam nepohnul, jen v Quinnovi se odehrálo něco jako vnitřní uvědomění, ale nic s tím neudělal. Doufala jsem, že by další kniha mohla být jeho, ale nebude.

Co jsem byla ráda, že jsme neviděli scény z pohledu Lessening Society, já tyhle POV Omegy a jeho přisluhovačů nikdy nemusela, navíc mi ti pánové X, Y, Z nebo jak splývají dohromady.

Vítám novou budoucí linii s "bratrstvem odvržených" v čele s Xcorem, jsem zvědavá, jak budou probíhat jejich střety s BDB.

Nečekejte nic akčního, spíš hodně ukecaného a zbytečně rozvlekle romantického.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: