Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Knihy  ~  Upíři a vlkodlaci anglicky

Sevia
Zaslal: so Úno 19, 2011 8:30 pm Citovat
Upírka
Četli jste něco zajímavého nebo máte oblíbenou sérii, která v češtině zatím nevyšla? Zajímáte se o to, co vyšlo v zahraničí nebo zůstáváte jen na našem trhu?

Za sebe začnu s Morganville Vampires sérii. Přiznám rovnou, že young adult knížek ze střední mám už docela nad hlavu, ale tohle je jiný případ. Útlé, jednoduchá angličtina, otevřené závěry jednotlivých dílů připomínají styl Upířích deníků, ale Morganville není až tolik o lásce, ani o té střední škole, jako o příběhu a postavách, které si oblíbíte. Hodně. Tedy alespoň v mém případě a vůbec se za to ve svém 'věku' nestydím Smile
Brokilon chystá na červenec vydat první díl Glass Houses (Prokletý dům) i u nás.

Vítejte v Morganville.
Claire sem přijela studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá tajemství, ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi...

Zaslal: ne Úno 20, 2011 11:44 am Citovat
Upírka
Rachel Caine - Upíři z Morganville

oficiální stránky autorky:
http://www.rachelcaine.com
info na wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Morganville_Vampires

Série má zatím devět dílů, desátý se chystá na květen 2011. U nás tedy první vyjde v červenci.

Zaslal: po Úno 21, 2011 8:07 am Citovat
Vlkodlačice
jj, vím, že to Brokilon chystá, už se těším

jinak toho teď v AJ nestíhám zdaleka tolik jako dřív, navíc většina sérií, co jsem anglicky četla, teď vychází i česky (J.R.Ward, L.Adrian, LKH, T.Huff, P.Briggs, CH. Harris, atd.).
Ale můžu doporučit třeba Ch.Neill a její Chicagoland Vampires
http://chloeneill.com/

Zaslal: čt Úno 24, 2011 2:50 pm Citovat
Upírka
Chicagoland Vampires - četla jsem 1. díl Some Girls Bite, tolik mě nevzal, ale to bude spíš můj odlišný vkus, než že by to nebylo dobré Wink

Prokousávám se teď A Discovery of Witches, tahle knížka má téměř 600 stránek a doprovází ji poměrně velká reklama + spousta dobrých recenzí. Někde už ji i nazvali Stmíváním pro dospělé Smile

http://deborahharkness.com/discovery-of-witches/

Zaslal: čt Úno 24, 2011 5:10 pm Citovat
Vlkodlačice
Jinak jsem četla taky třeba Kresley Cole a její Immortals After Dark sérii, která má 10 dílů, no vlastně 11, poslední vyšel minulý týden, ještě jsem to nečetla.
Krom upírů jsou tam vlkodlaci, valkýry, démoni, čarodějnice, odehrává se to v současnosti, nejvíc v New Orleans, každý díl je soustředěný na jeden "smíšený" pár, tedy třeba upírka/vlkodlak, upír/valkýra atp.. Je to spíš paranormal romance než urban fantasy.

A hodně dobrá byla série od Keri Arthur o poloviční upírce/vlkodlačici Riley Jensen. Série má 9 dílů a je už ukončená Sad
Tam se jedná spíš o vyšetřování případů nadpřirozených zločinů, Riley i její bratr-dvojče jsou agenti nějaké speciální jednotky, které velí upíři. Je to spíš thriller než romance, ale samozřejmě nějaké vztahy tam jsou. Riley má hodně volnou sexuální morálku. A taky se stává předmětem pokusů vědců díky své dvojí genetice, je to dost zajímavé. U téhle série bych byla ráda, kdyby se jí nějaký český nakladatel chytl.

Zaslal: st Bře 23, 2011 6:18 pm Citovat
Vlkodlačice
To Sevia:
To Black Swan Rising, cos zmiňovala na webu, že chceš číst, to je součást nějaké série, nebo samostatná kniha? Od koho a o čem?

Zaslal: st Bře 23, 2011 6:48 pm Citovat
Upírka
To Renča:
Black Swan Rising od Lee Carroll je samostatný román, má jít o trochu netradiční urban fantasy. Jsem vybíravá, ale tohle znělo z recenzí tak nějak jinak a zajímavě.

Stránky autorky: http://www.carolgoodman.com/Content/Books.asp

+ anotace:

Jeweller Garet James isn't the same as everyone else. She just doesn't know it yet. With her fair share of problems – money (lack of), an elderly father, a struggling business – Garet should be just like any other young, feisty, single New Yorker. If only it was that simple...

It begins with the old silver box that had been soldered shut. All Garet has to do is open it. A favour for the frail owner of the antiques shop. Who wouldn’t help?

Only it’s then that things start to change. Garet doesn't notice at first, the shifts barely perceptible. But the city in which she grew up is beginning to reveal a long-hidden side – darker, and altogether more dangerous: parallel world of chaos, smoke and blood. And now it’s out of the box... and it has no intention of going back in.

Zaslal: pá Dub 29, 2011 7:31 am Citovat
Upírka
Konečně jsem se dostala k: Abraham Lincoln: Vampire Hunter - Seth Grahame-Smith a při mém současném tempu bych to chtěla mít přečtené alespoň do doby, než dokončí film Smile Mimochodem film bude režírovat Timur Bekmambetov, který má na svědomí obě Hlídky.

Ale ke knize. V jádru jde o biografii Abrahama Lincolna založenou na jeho 'tajných denících', které si pozdější 16. americký prezident od mládí vedl a které autorovi dal tajemný muž jménem Henry Sturges, aby je zpracoval a odkryl tak neznámou část Lincolnova života, protože Abe byl lovec upírů...

Zdaleka to není tak šílené, jak to možná zní, ale s hodnocením si ještě počkám, jsem asi v polovině.

Zaslal: pá Dub 29, 2011 8:43 am Citovat
Vlkodlačice
jsem k tomu viděla nějaký trailer (knižní) a přišlo mi to spíš jako komedie

Zaslal: út Kvě 03, 2011 1:36 pm Citovat
Vlkodlačice
Dnes vychází v USA 4. díl série Chicagoland Vampires - Hard Bitten
http://chloeneill.com/hb.htm

Už teď moc sérií v AJ nečtu, ale tuhle stále Smile

Zaslal: st Kvě 04, 2011 8:57 pm Citovat
Upírka
3. května také vyšel 10. díl Morganville Vampires - Bite Club.

Na ten se zase těším já Smile

Jinak

Renča: Abe - Vampire Hunter. Podle obalu i názvu jsem čekala parodii, ale film vypadá seriózně a knížka zatím taky, pořád čekám kdy se to zvrtne ; ) Je to opravdu jakoby Lincolnova biografie jen trochu 'pozměněná', pro srovnání bych si docela ráda přečetla nějaký jeho podrobnější životopis.

+ Ještě jsem neměla v ruce nic, co by na každé půl stránce střídalo psaní v 1. a 3. osobě a přesto to znělo srozumitelně.

Zaslal: ne Kvě 08, 2011 7:26 pm Citovat
Vlkodlačice
Na ty Morganville Vampires už si počkám česky.

Dočetla jsem Hard Bitten - a bylo to skvělé až na ten konec, který nesmím prozradit, kdyby to někdo chtěl číst. Jsem z toho dost zmatená a zklamaná, a tak jsem si přečetla reakce čtenářů na Amazonu, a někteří autorku proklínají, co to udělala... Tohle ji čtenáři jen tak neodpustí.
Další díl bude v listopadu. ALe i kdyby ten závěr napravila, tak podle mne se takhle knihy ukončovat nemají, že chcete otočit na další stránku, ale už tam žádná není. Já to americké populární F slovo obvykle nepoužívám, ale tady pro ten závěr se to hodí. WTF?

Zaslal: čt Kvě 12, 2011 8:33 am Citovat
Čarodějka
Renča napsal:
A hodně dobrá byla série od Keri Arthur o poloviční upírce/vlkodlačici Riley Jensen. Série má 9 dílů a je už ukončená Sad
(...)U téhle série bych byla ráda, kdyby se jí nějaký český nakladatel chytl.

A máš info, že by ji měli nějak vydávat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renca2
Zaslal: čt Kvě 12, 2011 10:12 am Citovat
Vlkodlačice
Nemám, ale ani jsem se nikoho neptala. Asi jsem hrozná, ale když už to mám přečteno, tak mě to zas tak nepálí.
Napadl by mne třeba FantomPrint nebo Brokilon, ale v obou letos začínají nové urban série, tak hned tak další asi nekoupí.

Zaslal: ne Črc 03, 2011 6:07 pm Citovat
Upírka
The Greyfriar

Dobrodružný postapokalyptický steampunk příběh

Začalo to v roce 1870, upíři odhalily světu svou existenci a odstartovali boj o jeho ovládnutí. Neuplynuly ani dva roky a téměř se jim to podařilo. Zbytky lidstva se ukryly na do té doby nepříliš rozvinutém jihu, semkly se a vytvořily na troskách koloniálních říší nové státy technologicky závislé na páře a oceli. Poslední svobodní lidé jsou zde před upíry relativně v bezpečí, tyto monstra špatně snášejí horko a dál směrem k rovníku bývají jejich výpady velmi vzácné. Dvě století trvající relativní odloučenosti lidem už není ani příliš jasné, proti komu to vlastně stojí. Neznalost jim ale nebrání myslet na reconquistu. Od Panamy přes Alexandrii až po staré chrámy Malajsie a Japonska. Píše se rok 2020 a válečné vzducholodě jsou připraveny vzlétnout směr sever. Prvním cílem se má stát Evropa ovládaná silnými upířími klany...

a k tomu všemu je třeba přidat ještě velkou zakázanou lásku.

recenze:
http://www.robwillreview.com/?p=6428

případně moje notně neobjektivní shrnutí
http://sevia.livejournal.com/60324.html

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: