Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Anita Blake  ~  Série ANITA BLAKE

Renca2
Zaslal: st Bře 23, 2011 6:51 pm Citovat
Vlkodlačice
Zatím bylo vše k této sérii házeno do topicu k autorce Laurell K. Hamilton, ale tak ať nepletem vše dohromady, tak zakládám topic jen k Anitě Blake. Smile

Vydávání série přebralo od Tritonu nakladatelství Epocha, v květnu by měl vyjít osmý díl Modrý měsíc (jeden z mých nejoblíbenějších, takže doporučuju všem, co ještě nečetli), bohužel ještě v Tomanově překladu.

Devátý díl Obsidiánový motýl nakonec oproti prvním předpokladům asi taky vyjde ještě letos (plánován na listopad) a měla by ho už překládat Jana Kunová, což je prý fanynka Anity a mimo jiné překladatelka série Škola Noci (tu nečtu, tak nemůžu posoudit). Každopádně mi připadá, že snad kdokoli bude lepší než Toman.

Anotace k oběma knihám už jsou na webu Epochy:
http://www.epocha.cz/edicniplan.php?rubrika=23

Viděla jsem už i návrh obálky na osmičku a bude ve stejném duchu, jako byly ty Tritonské, tedy dívka zastříkaná krví. Wink

A už se objevila i obálka na nejnovější Anitu Blake, tedy dvacátou, která vyjde v USA v červnu pod názvem HIT LIST.
http://www.amazon.com/gp/product/images/0425241130/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=283155&s=books
Vzhledem k tomu, že poslední dobou byly obálky k Anitě ve velmi jednoduchém rázu - kulka, žiletka, ozubená kola, nůžky, břitva atp., tak tohle vypadá jako návrat k původnímu typu obálek. Připadá mi to trochu zmatené.

Naposledy upravil Renca2 dne út Čer 14, 2011 11:24 am, celkově upraveno 1 krát.

Zaslal: st Bře 23, 2011 6:56 pm Citovat
Upírka
Zalozit tema pro Anitu je dobry pocin, prece jen si sve vlastni tema zaslouzi Very Happy

uz aby byl kveten kdyz je to nejlepsi dil tak se moc tesim Very Happy

a to ze by vysla dalsi v listopadu je taky skvela zprava, jaka je Kunova prekladatelka taky netusim, Skola noci je jedina serie, kterou jsem cetla v originale, ale v cestine uz ne...

Zaslal: pá Bře 25, 2011 7:01 pm Citovat
Vlkodlačice
Tak jsem znovu četla Cirkus prokletých a hlídala jsem Dolphovu výšku, protože někteří si stěžovali, že vyrostl od prvního dílu o 30 cm Smile))

No, dívala jsem se do originálu, a autorka se tedy taky sekla, ale jen o palec, v jedničce měří 6`8 a v Cirkusu 6`9. Zato v české přeložené jedničce (Provinilé slasti) má "jen" 180 cm, takže mu překladatelka dost ubrala. Takže řekněme, že je kousek přes 2 m Smile

Jinak, pokud vás zajímají další, tak Richard měří 6`1 (cca 1,85 m) a Jean-Claude je o 3 palce menší (tedy asi 1,78 m). Anita měří 5`3, tedy cca 1,6 m.

Richard je o 3 roky starší než Anita, která má na začátku série 24 let, v zatím posledním díle už 28.
Jen jsem si dělala poznámky u čtení, tak jsem se podělila Smile

Kdybyste někdo objevili nějaké podobné chyby v překladu, jako je s tím Dolphem, dejte vědět, jak se budou dovydávat některé starší díly v Epoše, tak by se to mohlo opravit. Wink

Zaslal: pá Bře 25, 2011 7:05 pm Citovat
Upírka
Děkujeme za upřesnění Smile když si něčeho všimnu dám ti vědět, bylo by fajn kdyby se to v dalších vydání opravilo

Zaslal: so Dub 02, 2011 12:35 pm Citovat
Upírka
Obálka na Hit list se mi nelíbí, ale to mě tížit nemusí, protože v originále si ji nekoupím. Jsem zvědavá na obálku knihy Modrý měsíc, ale když píšeš, že je ve stejném duchu, jako ty předchozí, tak budu spokojená. Já školu noci čtu (tedy, četla jsem – teď si dávám pauzu, nějak na tuhle sérii momentálně nemám náladu) a můžu říct, že Jana Kunová nepřekládá špatně, ale první díl byl otřesný (pak už se to zlepšilo). Těžko říct, zda to bylo u prvního dílu překladem nebo jen snahou držet se originálu a nevybočit z cesty (slangových výrazů). Takže uvidíme, jak dopadne překlad devátého dílu Obsidiánový motýl – budu doufat, že když je fanynkou Anity, tak dobře.
Páni, smekám před tebou, čeho všeho ty si nevšimneš. Já si zase tak moc výšky nevšímám – vím, že Anita a JC jsou menšího vzrůstu a ostatní se nad nimi tyčí jako obři, ale tím to pro mě končí. Takže mám aspoň nový poznatek
Very Happy

Zaslal: so Dub 02, 2011 5:33 pm Citovat
Vlkodlačice
to Cukýna:
no já si právě moc detailů jako výšky, co má kdo na sobě za oblečení, barvy vlasů či očí moc nevšímám, ale zrovna Darkwitch mi na Pragoconu říkala o té Dolphově výšce, že je v Provinilých slastech jiná než v Cirkuse, a myslím, že jsem to někdy dřív četla i někde v komentářích ke knihám.

Ale z Epochy mě požádali, jestli bych Cirkus neprojela kvůli těmhle drobnostem, když ho budou znovu vydávat, takže jsem si to poznačila a dohledala v originále, jinak bych to taky nevěděla Smile

Zaslal: so Dub 02, 2011 5:40 pm Citovat
Upírka
Ja si toho vsimla protoze dva metry meri manzel Wink

Zaslal: ne Dub 03, 2011 12:39 am Citovat
Člověk
Myslim si, ze tohle tema bylo potreba jako sul. Smile
Ja osobne jsem si nejak chyb nevsimala (pokud nepocitam ty prekladatelske typu provinile,trestuhodne,strastiplne "Slasti")
Ale myslim, ze takovehle chybicky(vyska,vek,barvy) primo od LKH jsou malickosti. Ja psat tak dlouhou serii, a pamatovat si kazdy detail, tak zesilim.. Rolling Eyes Laughing
Kazdopadne tleskam vasemu postrehu Very Happy

Ne ze by to bylo dulezite ale me strasne depta jak Anita porad nosi NIKY... Ne ze by mi vadila nejak ta znacka ale proste jak to vzdy zdurazni Very Happy Po chvilce uz me to deptalo Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Dwale Sirene
Zaslal: ne Dub 03, 2011 12:49 am Citovat
Člověk
Jinak dnes ma svatek RICHARD jak na me ted Seznam zakricel Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Renca2
Zaslal: čt Čer 09, 2011 7:22 am Citovat
Vlkodlačice
Mám rozečten Hit List a teda zatím dobré, ale...

Vždycky mě naštve, když si něco značíte, abyste se v sérii lépe orientovali, a já si tedy píšu nějakou časovou osu (kterou má na stránkách i Axia, jak jsem nedávno zjistila - a máme ji stejnou, takže jsem si asi dělala poznámky správně), a pak na vás autorka vyrukuje s něčím, co do ní nezapadá.

No a Hit List se odehrává v srpnu 5. roku série, tudíž od 1. dílu uplynuly 4 roky, a víme, že v 1. díle bylo Anitě 24 let, v Hit List by jí tedy mělo být 28. A ona si jen tak mimochodem mezi řečí zmíní, že je jí 30. Co nám to ta Laurell dělá?

Zaslal: čt Čer 09, 2011 8:31 am Citovat
Čarodějka
Renča napsal:
Co nám to ta Laurell dělá?

Spíš nedělá - nedělá si poznámky.
Na Hit list se vrhnu po zkouškovém, ale od holčin od nás jsem natěšená.

Zaslal: čt Čer 09, 2011 8:30 pm Citovat
Člověk
Renča napsal:
Mám rozečten Hit List a teda zatím dobré, ale...

Já už mám dočteno. Ten věk mě taky zarazil, ale řekla jsem si, že asi špatně počítám. Tak jsem to přešla. Ale u jednoho z chlupáčů bylo naznačeno v minulosti, že má nějaký ten škraloup (záznam v trestním rejstříku) a teď už ho najednou neměl.

A jinak je HL dost dobrý. A ten konec je děsivý. Myslím, ten zvrat s....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renca2
Zaslal: pá Čer 10, 2011 8:50 pm Citovat
Vlkodlačice
Tak už taky dočteno, bylo to fakt strašně krátké.

Kdo si stěžoval, že díly nad 10 jsou už jen o sexu a zápletky nikde, tak tady akční zápletku dostane - Anita s Edwardem vyšetřují smrt tygrodlaků.
Takže jak jsem si minule stěžovala, že Bullet byl hlavně o vztazích a příběh nikde, tady je to naopak.
Přesto ale mám pocit, jakoby to bylo nějak osekané, dřív většinou vytvářela LKH zápletek několik a čtenář musel přemýšlet, aby si seskládal mozaiku dohromady, tohle bylo strašně přímočaré.
A samozřejmě mi chyběli všichni její boys ze St.Louis, zachraňoval to jen Nicky.

V souvislosti s ním byla zase zmíněna časová věc, která mi nepasovala, a to, že je s ním Anita už rok, tzn. že díl Flirt se odehrává rok před Hit List, a ne ve stejném roce, jak jsem si myslela?

BTW, Laurell má už zase nový design webu:
http://www.laurellkhamilton.org/

Zaslal: pá Čer 10, 2011 9:47 pm Citovat
Čarodějka
Pokud je Nicky v Hit listu s Nitou už rok, pak se Hit list odehrává rok a jeden měsíc po Bulletu.
Anita má narozeniny v dubnu. Takže v Hit listu by jí bylo 29 let a pět měsíců. To si mohla zaokrouhlit nahoru na 30 - možná aby víc ohromila tu Karltonovou.
A v takovém případě ten věk i info o Nicky pasuje.
Pokud tam neřekla nějaké další informace, které by člověku pomohly si díl na ose zařadit.

Zaslal: so Čer 11, 2011 9:15 pm Citovat
Vlkodlačice
nene, je tam zmíněno, že Hit List se odehrává měsíc po Bullet, tedy Hit List v srpnu a Bullet v červenci téhož roku - zmíněno ve smyslu, že se Anita pořád ještě nevzpamatovala ze zastřelení jisté postavy v minulém díle (nechci spoilerovat pro ty, co ještě nečetli), a že je to teprve měsíc.
Dnes jsem pro kontrolu ještě pročítala Bullet, a tam už je taky zmíněno, že Nicky je s Anitou rok, takže prostě Flirt se odehrává rok před Bullet. Navíc zmiňuje věci typu, že s Micou a Nathem bydlí už dva roky atp, což sedí na to, že jí je 28. Laurell se prostě asi s tím věkem sekla.
A jinak jsem měla zato, že Anita má narozeniny někdy v únoru. Občas lituju, že jsem si nepsala při prvním čtení nějaké poznámky, pak musím tyhle informace dohledávat zpětně, a jak jsem četla všechny díly za sebou najednou, tak mi to trochu splývá, co se dělo ve kterém. S těmi česky vydanými si to pěkně připomenu. Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: