Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Projekt Děti noci  ~  Návrhy na vylepšení/změny webu

Drakony
Zaslal: st Črc 13, 2011 11:24 pm Citovat
Dračí vládce
som automobilovy dizajner a nie webdizajner Very Happy Smile..

A co tak to skusit? Very Happy

Zaslal: čt Črc 14, 2011 12:18 pm Citovat
Čarodějka
Ještě mě napadlo, že by se mohlo přidat na hlavní stránku posouvání na úplně poslední stranu nebo na úplně první. Ne jen předchozí a následující.
A možnost posouvání stran třeba po pěti, než takhle po jednom.
Suprově je to udělané v podstránkách, kde jsou v těch čtverečkách rozhraní stránek a čtenář si vybere. Ale na hlavní stránce tahle možnost není.

Zaslal: čt Črc 14, 2011 5:07 pm Citovat
Vlkodlačice
to Axia:
nad tím jsem uvažovala taky, když jsem hledala nejstarší články na webu, na druhou stranu mi to připadá užitečné jen pro nás redaktory, ale co se týče čtenářů, tak je to asi spíš protichůdné, protože takhle ho přimějeme posunovat se po deseti, a je tedy větší šance, že uvidí i články, které by jinak přeskočil. A navíc u kategorií to funguje, takže není problém skočit na začátek, nebo použít vyhledávání.

to Arcanis:
mohl bys tedy zatím aspoň zavést to počítání přečtení pod článek?

Zaslal: čt Črc 14, 2011 8:24 pm Citovat
Čarodějka
Renča napsal:
užitečné jen pro nás redaktory

Mně absence tohoto posouvání vadila ještě jako návštěvnici a čtenářce, ne jen jako redaktorce.

Renča napsal:
u kategorií to funguje, takže není problém skočit na začátek, nebo použít vyhledávání.

Do vyhledávání v tom případě bych zapojila možnost vyhledávat podle měsíců a let. Navíc, posouvání i v hlavním menu nikomu překážet nebude a myslím, že lidem to usnadní listování.

Na Renky Červené knihovně se mi líbí, jak je vidět třeba co se psalo v ten den před rokem. Je to zajímavost a příjemné osvěžení, které by tady taky nevadilo.

Zaslal: pá Črc 15, 2011 6:52 am Citovat
Vlkodlačice
To "vloni se psalo" je fajn nápad, asi by stačil nadpis a třeba první řádek. Mohlo by to být třeba v pravém sloupku.

Ještě mě napadl ten žebříček nejčtenějších nebo nejkomentovanějších článků za poslední měsíc, jako je třeba na FantasyPlanet.cz (teda já nevím, jakou tam mají oni časovou rezervu, ale ten měsíc nebo max. 3 je asi tak akorát, absolutní čísla nemají smysl, protožel logicky nejstarší články mají víc přečtení než nové; to časové rozpětí by se případně upravilo, kdyby měsíc bylo málo).

Zaslal: pá Črc 15, 2011 6:57 am Citovat
Čarodějka
Renča napsal:
žebříček nejčtenějších nebo nejkomentovanějších článků za poslední měsíc

Nemyslím, že by to mělo nějakou vypovídjící hodnotu, páč drtivá většina návštěvníků otevře každý článek a třeba ho jen prolítne očima (viz. Nové knihy) a pak se to započítá jako přečtený. Mně to přijde zbytečné.

Zaslal: út Črc 19, 2011 10:03 am Citovat
Vlkodlak
Počet přečtení udělám

S tím posouváním na titulní stránce se podívám jak je to dělané a případně to nějak udělám jako u těch kategorií

S tím "co se psalo před rokem" to nebude problém, podívám se kam by se to hodilo a nacpu to tam Mr. Green

Tu statistiku nejčtenějších a nejkomentovanějších (nebo třeba 3, 5 jen) článků tedy chcete, nebo ne? Technicky by taky neměl být problém to udělat, jen se zase podívám kam to nacpat Mr. Green

Zaslal: út Črc 19, 2011 10:34 am Citovat
Vlkodlačice
Nejčtenější teda ne, když bude počet přečtení pod článkem, ale 5 nejkomentovanějších článků za poslední měsíc.
A taky by mohlo být vidět pár slov ze 3 nejnovějších komentářů. Občas se stane, že někdo okomentuje už hodně starý článek, a nedočká se reakce, protože si toho nikdo nevšimne, maximálně já občas v administraci.

Co se týče umístění, tak bych možná hodila počítadlo návštěvnosti a petici do pravého sloupce pod hledání.

Vlevo by tak vzniklo místo na:
* Poslední komentáře:
* Nejvíce komentujete:
* Psalo se před rokem:
Kliknutím by mělo jít se na ty články dostat.

Zaslal: út Črc 19, 2011 11:08 am Citovat
Čarodějka
Shrnutí super, ale navrhla bych obměnu:
Renča napsal:
To "vloni se psalo" je fajn nápad, asi by stačil nadpis a třeba první řádek.

Spíš bych tam dala nadpis a rubriku.
např. Patricia Briggs: Krevní pouto - recenze
Jasně, bude tam proklik na ten daný článek, ale aby lidi viděli, co tam taky najdou. Aby nemuseli naslepo klikat, když by si třeba rádi připomněli recenzi, ale stejnojmenný článek v rubrice Nové knihy by si třeba neotevřeli.

Zaslal: út Črc 19, 2011 11:34 am Citovat
Vlkodlačice
OK, i tak by to šlo, i když asi jeden proklik by nikoho nezabil Very Happy

To Arcanis:
mohl bys nám pak poslat náhled, jak by to vypadalo, než to dáš ostře na web?

Zaslal: so Srp 06, 2011 5:38 pm Citovat
Vlkodlak
až se k tomu dostanu, určitě to bude napřed někde ne veřejně, například pod nějakým parametrem v adrese, takže určitě náhled bude, a počítám že to budu diskutovat bo nebudu vědět jak dál Very Happy tak až se dostanu domů vrhnu se na to;)

Zaslal: ne Srp 07, 2011 9:02 pm Citovat
Čarodějka
Ještě bych měla návrh na kosmetickou úpravu. Jak jsou články a u nich ikonky toho, do jaké rubriky článek spadá, často se mi stane, že když se chci podívat do té rubriky, automaticky, i když vím, že to nejde, kliknu na ten obrázek, než abych sjela o půlstránky níž třeba do sekce O webu.

Není to tak urgentní a lidi nezabije, když si tu rubriku vyhledají v tom seznamu, ale třeba by to čtenáři ocenili, kdyby se rovnou z té ikonky dostali proklikem do dané sekce.

Zaslal: st Srp 24, 2011 9:10 pm Citovat
Vlkodlačice
Arcanisi, no tak, kde se touláš, dyť ses sám nabídl, že provedeš drobné úpravy Wink
aspoň ty počty přečtení Smile

Zaslal: st Srp 24, 2011 9:48 pm Citovat
kuchátor
Na Arcanise nespíš pospíchat, to chce čas Very Happy

Axia
Zaslal: so Říj 08, 2011 8:53 pm Citovat
Čarodějka
kuchy: chce to čas. to sice ano, ale první návrhy a dotazy zde byly už před třemi měsíci...

Návrh:
vzhledem k tomu, že se občas stává, že se komentátor nějakého článku rozkecá, bylo by možné přidat k formuláři na komentáře odpočítávadlo, kolik znaků zbývá komentátorovi k napsání? Aby se pak čtenář nedivil, že se mu zobrazil jen část komentáře a zbytek zmizel do ztracena...

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: