Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Projekt Děti noci  ~  Návrhy na vylepšení/změny webu

kuchy
Zaslal: so Říj 08, 2011 10:32 pm Citovat
kuchátor
No jo, budem ho k tomu muset už konečně dokopat...

Axia
Zaslal: čt Črc 19, 2012 5:42 pm Citovat
Čarodějka
Pořád mi nejde z hlavy myšlenka přebudování webu, jak jsme se o tom už několikrát bavili - spojení horních menu pod jedno, přebudování levých záložek menu do rolovacích horizontálních, zvětření prostředního sloupce. Občas jsou články pěkně dlouhé a jak jsou v tom prostředním sloupci zúžené, vypadají ještě delší. Bude se tedy v tomto směru něco dít?

Navrhovala bych také přestoupit na jiný redakční systém. Ten, na kterém web nyní běží, je pět let starý, kdoví jak dlouho už nemá nové aktualizace. Navrhovala bych přejít na modernější systém, který dovoluje víc si s webem hrát, například mně velmi doporučovaný wordpress.

Několik mých známých tento systém na svých webech používají, tedy je na koho se obrátit, kdo s tím má praxi. samotný systém je zdarma,. Pravda, články zde nahrané by se musely ručně převádět do nového systému (alespoň co zatím vím, ale třeba to půjde nahrát dávkově ze zálohy), ale jelikož je to můj nápad, ráda se toho zhostím, když výsledkem bude lepší web, což snad určitě bude.

Jak se na to díváte vy, ostatní v redakci?
Mám se na to mrknout?

Naposledy upravil Axia dne pá Črc 20, 2012 2:19 pm, celkově upraveno 2 krát.

Zaslal: čt Črc 19, 2012 6:27 pm Citovat
kuchátor
Mno, já bych byl klidně pro, aby ses na to mrkla

Axia
Zaslal: čt Črc 19, 2012 7:10 pm Citovat
Čarodějka
Největší problém bude s převodem článků a tím, že by se tak ztratily komentáře, pokud nenajdu návod, jak to celé zachovat. Zatím jsem nenašla žádný aktuální, phpRS je systém, od kterého se začalo upouštět v roce 2007 a jakékoli návody na převod do wordpressu jsou z téhle doby, tudíž nyní vlastně nepoužitelné. Ale já jsem holka šikovná, snad si poradím.

Přinejhorším se zůstane na phpRS, ale aspioň se pokusím předělat tu titulní stranu.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 6:26 am Citovat
Vlkodlačice
Ax, jsem pro cokoli, co zlepší vzhled webu a orientaci na titulní stránce.

V těch redakčních systémech se nevyznám, co wordpress umožní jiného, co php neumí.
Ale pokud to celé nespadne a zachovají se jak články (i když bez komentářů), tak příspěvky ve fóru, tak proč ne.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 6:42 am Citovat
Queen of light
Axia možná bych mohla ti zajistit konzulatanta člověk co dělá forum pro twinstar.cz, když bude mít čas tak bych ho nějak ukecla, či by ti nepomohl.

Internet: "Beze mě jste v prdeli."
Elektřina: "tak se uklidníme jo?!"
Lovelka-Draenei mage-Endless Agony
Lovelka - Elven Archmage - Czech 44/51lvl
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger ICQ
Axia
Zaslal: pá Črc 20, 2012 9:25 am Citovat
Čarodějka
Ok, díky. Právě to konzultuju s arcanisem, uvidíme, jak si s tím pohrajeme. Forum jede samostatně, toho se změny nedotknou vůbec.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 10:24 am Citovat
Vlkodlačice
tak fajn, žes ho k nějaké konzultaci dokopala Wink

Zaslal: pá Črc 20, 2012 10:29 am Citovat
Čarodějka
Jj, první kroky (instalace systému, úpravy designu) spolu uděláme už dnes, články se začnou převádět až začátkem srpna, až se vrátí z dovolené, a nejdpozději koncem srpna bychom měli kompletně běžet na novém systému.

Pár změn, co bych chtěla na novém webu:
1. vzhled by měl být tak, jak jsem popsala výše, barevně a fontově to chce zkoušet a zkoušet a uvidíme, jak to nakonec dopadne. Několik lidí mi psalo, že na jejich oční vady je současné písmo malé a špatně se jim to čte na tom černém pozadí, takže s tím bych si taky pohrála. Za zkoušku nic nedáme.

2. přidala bych sekci Poslední komentáře. často v administraci zjistím, že někdo komentoval tři roky starý článek, ale současný systém tohle nemonitoruje, proto o těchhle komentářích nikdo neví.

3. Vážně moc ráda bych zřídila v sekci Literatura zajímavosti - sem by se házely třeba ty Curranky a další extra bonusy ke knihám, výcucy z Anit, životopisy umělců, seriál o městech, v nichž se knihy odehrávají. Tohle všechno je teď v sekcích, kde to mně osobně nesedí. bylo by toho tam zatím poměrně málo, ale to neznamená, že se to taky časem nerozroste.

4. Přidala bych specialitku typu "Psalo se před rokem" aneb odkaz na článek/články, které vyšly téhož data rok předtím.

Máte ještě někdo nějaké návrhy, co by se mohlo na novém webu změnit a vylepšit?

Naposledy upravil Axia dne pá Črc 20, 2012 10:39 am, celkově upraveno 1 krát.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 10:37 am Citovat
Vlkodlačice
používají se v tom systému tagy u článků?

a pošli mi pak pls nějaký náhled, jak to bude vypadat, jo?

ta černá/tmavě šedá mi právě na oči sedí líp než weby ve světlých barvách, možná by tak jen stačilo větší písmo

na ty extra povídky (Curran, Frost) jsem spíš zvažovala v Literatuře podsekci "povídky", "zajímavosti" by mohly být taky pro jiné druhy článků

Naposledy upravil Renca2 dne pá Črc 20, 2012 10:46 am, celkově upraveno 1 krát.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 10:41 am Citovat
Čarodějka
Určitě se tagy dají nastavit, tagový mrak by taky nebyl špatný nápad, ale musely by se otagovat všechny články nejspíš ručně a museli bychom se dohodnout, jaké tagy používat. Tenhle druh pořádání je poměrně ošemetný zvláštěpři větším počtu přispěvatelů, takže bych to případně nechala jen na jednom ukladateli, jak to bylo doposud.

Samozřejmě, Renčo, až poběží ta stránka, pošlu ti odkaz, abys viděla průběžné změny.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 10:49 am Citovat
Vlkodlačice
OK, vím, že tagy jsou problém, docela se s tím pereme na Sardenu, kde má do administrace přístup hodně lidí a je to nejednotné, musely by se zřídit jasná pravidla, co do nich psát a v jaké formě.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 10:54 am Citovat
Čarodějka
Tagování je pořádání vhodné pro jednoho, max dva tagovatele, jinak je v tom bordel. Každý člověk má jinou slovní zásobu, článek by popsal jinak.
Autor článku by třeba sám navrhl nějaké tagy, ukladatel, tedy ty, Renčo, by to pak otagoval v administraci podle později zavedeného systému, abychom pak neměli najednou Patricia Briggs, patricia briggsová, Patty Briggs, patty Briggs, Briggs patricia apod. Nechala bych to na jednom člověku, který by měl tagování jako jediný na starosti.
Až to bude aktuální, pobavíme se o tom víc, ale jsem pro, aby tohle věcné pořádání měl na starosti jediný člověk, který si v tom dokáže udělat a udržet pořádek, klidně si to na starost vezmu. Pořádek a systém, to je pro mě Very Happy

Ad povídky v Literatuře - beru, taky možnost.

Další nápady prosím do nových příspěvků, tohoto návrhu s curranem do povídek jsem si všimla jen náhodou.

Zaslal: pá Črc 20, 2012 12:52 pm Citovat
Čarodějka
Teď mi došlo, že pokud to klapne (jako že klapne), dostanou DN nový systém jako dárek k šestým narozeninám Smile

Zaslal: pá Črc 20, 2012 4:58 pm Citovat
Vlkodlačice
Ještě mě napadá, zda by nešel ten prostřední sloupec rozšířit i se zachováním levého se sekcemi, protože vše do pravého, co bych tam chtěla, asi nevleze, navíc pokud tam chceme i sekci "top nejčtenější" a "nejnovější komentáře".
Leda zrušit kecálek, ale ten se pro krátká infa hodí.

Možná by šlo prostě celkově rozšířit rozměr webové stránky. Jak jsem se dívala, tak FantasyPlanet, Sarden i další weby jsou širší a vidím je celé.

A zrušila bych ty tematické ikonky u článků, místo toho by se tam dávaly minináhledy obrázků. Na spodním řádku by tak ale ještě muselo přibýt téma, tedy "recenze", "ukázka" apod.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na: