Obsah fóra Děti noci, útočiště pro upíry a vlkodlaky
Autor Zpráva

<  Naše vaše tvorba  ~  Povídka

Ragnarok
Zaslal: čt Čer 06, 2013 1:34 pm Citovat
Upír
Ragnyho dnes políbila pěkně zvrhlá můza ...
A výsledkem toho je ... no, to mi řekněte vy Smile

Tiché ulice podřimují v pomalu se zvedající ranní mlze, blikající zářivka pouličního osvětlení vypovídá službu, melancholické ticho jen občas přeruší cvrkání skupinky cvrčků, vzdálené zamňoukání kočky, osamělé pípnutí pověstného ranního ptáčete, nebo zaševelení netopýřích křídel.
Škoda, že takhle klidná noc nemůže vydržet déle.

„Běžel tudy, nezpomalujte nebo nám uteče!“ Zaječel ženský hlas.
A jeho ozvěna se odrážela tolikrát, že by člověk myslel že je obklíčen celou kavalerií hysterek. Ano hysterek, neboť tohle nebyl právě válečný křik, byl v něm cítit strach, zoufalství, touha a nekonečný hněv. Neumím si představit, že by právě tenhle hlas dokázal někomu nahnat strach. To spíše těch dalších několika funících, vrčících a štěkajících psů, jež splývali v jedolitý rámus s několika dalšími, tentokrát mužskými hlasy, z nichž byla pro změnu cítit jen zloba, nenávist a právě ta zmiňovaná touha … touha po krvi.
Ach ano, i lidé touží po krvi a možná i víc než kterýkoli démon jichž si za svoji dlouhou historii vymysleli už tisíce, ba možná i miliony … a to jen proto aby pod záminkou ochrany vlastních životů mohli stopovat, lovit a zabíjet.

Mám rád tohle město, tolik uliček kudy se nechodí, tolik zákoutí kde se dá schovat, balkóny po nichž se dá šplhat na střechy stejně snadno jako vystoupat po schodech, sklepy do nichž vedou jen malá okna v přízemí, takových příležitostí k útěku. Ale ne dnes, ne teď. Ti pitomci si myslí, že mě štvou jako vyděšeného zajíce, jež se řítí přesně do jejich pasti. Pokud se tomu, že asi sto metrů přede mnou číhá dalších pět lidí vůbec dá říkat past.
Hlasy za mnou se vzdalují, nebýt těch psů možná bych na ně i počkal. Ještě ne, ještě chvilku si pohrajeme. Adrenalin, nebo něco mu velice podobného, pomalu stoupá … v puse cítím nasládlou chuť bůhvíčeho, konečky prstů mě brní, v hlavě cítím tlak, toužím se zastavit, smát se a tančit. Tančit valčík, nebo rovnou tango, s růží v zubech a její mrtvolou v náručí. Ano její, té která mne dnes tak vytrvale pronásleduje. Už je to dlouho, až příliš dlouho, kdy jsem naposledy potkal úctyhodného soupeře, a ne, ona jím rozhodně není. Ani nikdo z jejích následovníků. Bolestivý výkřik … tupá rána … naříkání … to nebude smrtelné, ten pitomec se asi po něčem svezl a něco si zvrtnul, narazil, nebo zlomil. Každopádně v pronásledování nepokračuje.
Cvaknutí … kohoutku? Aha, číhači jsou ozbrojení. Ti psi byly rozumný tah, takhle alespoň poznají kdo se na ně v té mlze řítí, škoda. Sledovat jak se postřílejí navzájem by bylo krásné … zrychlíme, zahneme do prava, po dalších deseti metrech ještě jednou do prava.
Copak to tu leží? Jeden z mých pronásledovatelů a zřejmě má ošklivě poraněnou nohu, vypadá to na zlomeninu. Hrajeme sice o čas, ale tomuhle lákadlu se nedá odolat. Nebudu se zdržovat víc než bude třeba.

Píská mi v uších a moji vestu zkrápí čerstvá krev, ale ten pohled za to stál. Připravený byl dobře, v jedné ruce dřevěný kolík, v druhé stříbrný kříž, na krku věnec z česneku a silný obojek z kravské kůže … těžko se mi věří, že si pořád myslí, že je tohle dokáže ochránit.
Každopádně ta dýka v žebrech mu moc dobře neudělala a obojek byl jen malou překážkou, když se mi nabízela tak sladká odměna.
Krev? Kdepak, to je jen takový bonus. Strach, hrůza, ten pohled když se nad ním tyčí sama smrt, kterou se při své hloupé lidské nadutosti odvážil vyzvat na souboj. Nestihl ani zakřičet o pomoc. Připomínal mi jednoho kněze z Německa, před pěti lety … tak zoufale se modlil hrozíc mi svým zlatým křížem, až i moje obrana povolila … a já mu ten kříž vrazil do oka.

Myslím, že už našli tělo … v jejich křiku se ztrácí únava a stupňuje vše ostatní. Je čas…

Máte-li stále všechny končetiny na svém místě ... asi se mu líbíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Erwien
Zaslal: pá Čer 07, 2013 12:20 pm Citovat
Upírka
Roztomilé ^_^

Zaslal: pá Čer 07, 2013 7:06 pm Citovat
Upír
Budu to brát jako kladnej ohlas Very Happy
Díky Embarassed Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Renca2
Zaslal: so Čer 08, 2013 8:16 am Citovat
Vlkodlačice
pěkný Smile
klidně bych četla dál, kdybys pokračoval Wink

Zaslal: po Čer 10, 2013 9:25 pm Citovat
kuchátor
Jo, jen piš dál Wink

Ragnarok
Zaslal: út Čer 11, 2013 12:05 pm Citovat
Upír
Prvně sem byl zvědavej jesli si to vůbec někdo přečte Very Happy
A taky mi došla inspirace Sad moc nevydržela, potvora

Ragnarok
Zaslal: pá Úno 14, 2014 11:46 pm Citovat
Upír
Dovolim si tu udělat menší reklamu ... třeba alespoň tak zjistim jesli nejsem uplně marnej i v tom co myslim vážně. Very Happy

http://ztracenovprepisu.wordpress.com/2013/12/15/ragnarok-nikdy-vic/#respond

//kdo by se hodně nudil, je toho tam víc ..
http://ztracenovprepisu.wordpress.com/author/ragnarokczd/
Ale většina je příšerně stará a příšerně chybová. Very Happy

///předem díky za jakoukoli reakci Smile

Renca2
Zaslal: so Úno 15, 2014 9:16 am Citovat
Vlkodlačice
přečetla jsem první a projela kousek té druhé povídky (Začátek konce) a myslím, že až na tu opravdu velkou spoustu chyb je to čtivé.
V té povídce Nikdy víc mi chybělo nějaké ukotvení - kdo je vypravěč a proč dělá to, co dělá, jaký má cíl, přišlo mi to jako vytržená kapitola někde zprostřed románu.
K lepší čtivosti to ale chce mít víc postav a víc přímé řeči.

A jinak doporučuju zkusit dávat povídky na web http://bez-hranic.cz/
Tam je mnohem víc začínajících autorů a radí si mezi sebou, prostě větší šance, že se dočkáš reakcí, které ti pomůžou se zlepšit.

A pak samozřejmě existují povídkové soutěže, ale abys tam něco poslal, tak by fakt bylo nutné, aby sis od někoho nechal ten text aspoň gramaticky a pravopisně opravit.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na: